Er zijn grote bewegingen waarneembaar in Nederland. Het partijkartel staat op instorten, stelt Syp Wynia in zijn nieuwe column.
Al 100 jaar worden we geregeerd door drie politieke stromingen: de christen-democraten, de liberalen en de sociaal-democraten.
Dertig jaar geleden hadden deze partijen nog 90 procent van de Kamerzetels, nu is dat nog maar 36 procent.
Greep
Er zijn ook nog maar weinig gemeenten waar de drie partijen een meerderheid vormen.
Toch hebben de drie stromingen nog steeds de macht in Nederland.
Dankzij de inrichting van ons staatsbestel hebben de PvdA, VVD en het CDA nog altijd de greep op politiek-bestuurlijke functies.
90 procent
Burgemeesters en wethouders, commissarissen van de koning en leden van de Staten-Generaal worden niet democratisch gekozen.
Hoewel de drie partijen slechts 36 procent van de Zetels hebben, komt bijvoorbeeld ongeveer 90 procent van de burgemeesters eruit voort.
Onhoudbaar
De huidige situatie wordt langzaam maar zeker onhoudbaar. Er moet een nieuwe bestuurselite komen die beter recht doet aan onze democratische principes.
Bekijk de gesproken column van Syp Wynia hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: UFO verschijnt tijdens massale protesten in Hong Kong
De magie van manukahoning
Minister Agema over de ‘NAVO-verplichtingen’: briefing is GEHEIM en Rutte heeft Nederland eraan gecommitteerd
Boer op tv over weermanipulatie in Nederland: ‘Dit patroon is zó onnatuurlijk’
Filmpje: Mensen massaal in de rij om hun iris te laten scannen voor digitale identiteit
Schutter van Las Vegas ‘handelde niet alleen’. Wat betekent dit voor het officiële verhaal?
Kandidaat-raadslid plaatst kritische tweets over Soros en Rothschild. Kijk hoe de media hierop reageren
Data-analist doet Woo-verzoek bij Erasmus MC en zo zien de geopenbaarde documenten eruit
Coronasterfte was bijna nergens in Europa zo laag als in Zweden, dat weigerde in lockdown te gaan