Archeologie

Tweede Sfinx van Gizeh onthuld tijdens drukbezochte conferentie in Italië: ‘Geschiedenis staat op het punt herschreven te worden’

Help mee door deze informatie met jouw kennissen op je social media te delen!

De tweede Sfinx van Gizeh — mogelijk een perfecte spiegeltwee van de beroemde grote sfinx — staat centraal in een opzienbarende onthulling die zondag plaatsvond in Castel San Pietro Terme bij Bologna. Meer dan duizend bezoekers kwamen ondanks de extreme hitte bijeen om de bevindingen te aanschouwen van twee Italiaanse onderzoekers die beweren dat de officiële geschiedschrijving over het Gizeh-plateau fundamenteel herschreven moet worden.

Wat er gepresenteerd werd in Bologna

In het Centro Congressi Artemide presenteerden Filippo Biondi en Corrado Malanga de resultaten van hun zogeheten HarmonicSAR-technologie — een geavanceerde vorm van synthetische apertuurradar waarmee zij het zand rondom het Gizeh-plateau zeggen te hebben doorzocht. Volgens de onderzoekers tonen de data de contouren van een tweede, symmetrisch gelegen sfinxfiguur die al millennia onder het oppervlak verborgen zou liggen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De presentatie omvatte onder meer hoge-resolutie Doppler-tomografiebeelden en resultaten van gezichtsherkenningsalgoritmen toegepast op de bestaande sfinx. De zaal was volgelopen met mensen die duidelijk hongerig zijn naar een andere lezing van de oude geschiedenis — een lezing die de officiële archeologie hen niet biedt.

Technologie die de gevestigde wetenschap omzeilt

HarmonicSAR is geen standaard gereedschap. Biondi, de grondlegger van de HarmonicSAR Foundation, stelt dat deze techniek structuren onder de grond in kaart kan brengen zonder dat er ook maar één schop de aarde in gaat. Dat is precies het punt waarop sceptici hun wenkbrauwen optrekken: de Egyptische autoriteiten en de internationale archeologische gemeenschap hebben geen officieel onderzoek op deze locatie goedgekeurd, laat staan uitgevoerd.

Toch is de logica achter de claim niet volledig uit de lucht gegrepen. Het Gizeh-plateau is al vaker het toneel geweest van speculatie over verborgen kamers, tunnels en structuren. Eerdere radarbeelden uit de jaren negentig zaaiden al twijfel over wat er werkelijk onder het zand ligt — en die vragen zijn nooit volledig beantwoord door de mainstream wetenschap. Dat overheden en instituten als de Egyptische Hoge Raad voor Oudheden vondsten jarenlang kunnen vertragen of blokkeren, is intussen geen geheim meer.

Duizend mensen die het officiële verhaal niet meer geloven

Wat dit evenement werkelijk opmerkelijk maakt, is niet alleen de technische claim zelf, maar de enorme opkomst. Meer dan duizend mensen reden op een snikhete zondagmiddag naar een congrescentrum in de Emilia-Romagna om te luisteren naar twee mannen die de gevestigde orde uitdagen. Dat vertelt iets over de maatschappelijke stemming: steeds meer mensen vertrouwen de officiële wetenschap niet langer blindelings en zijn actief op zoek naar alternatieve verklaringen voor de grote vragen van de mensheid.

Of Biondi’s tweede Sfinx van Giza werkelijk bestaat, valt op dit moment niet onafhankelijk te verifiëren. Dat maakt de claim niet per definitie onwaar.

De vragen die niemand officieel wil stellen

Stel dat er inderdaad een tweede Sfinx onder het zand van Gizeh begraven ligt — wat zegt dat dan over de rest van de officiële geschiedschrijving? Wie bepaalt welke vondsten wel en niet onderzocht worden? En waarom wordt alternatief onderzoek met geavanceerde technologie stelselmatig genegeerd of belachelijk gemaakt voordat de data überhaupt beoordeeld zijn?

De HarmonicSAR Foundation roept op tot verdere steun voor opgravingen. Of die opgravingen ooit groen licht krijgen van de Egyptische autoriteiten, is een politieke vraag net zo zeer als een wetenschappelijke. En politiek, zo weten we inmiddels, gaat zelden over de waarheid alleen.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 4 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

7 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Wil
Wil
1 uur geleden

Ik ben er afgelopen winter geweest, indrukwekend, blokken van meer als 10 ton als met laser gesneden haaks en 110 m gestapeld.
vraag aan gids, hoe hebben ze dat gebouwd?

Antw. met boomstammen omhoog gerold,, ik zei geloof je dat?

moeten wij van de baas vertellen.

Jamall
Jamall
54 minuten geleden

Zie ik nou goed dat bij deze 2e Sphinx ook de neus eraf zou zijn ?…. Da’s wel heel vreemd dan ook.

De schop de grond in en dan weten we het snel.
En die politici dit dit weer tegen willen houden daar maar de grond in. Vrijmetselaars bende…

Markiez
Markiez
37 minuten geleden

De geschiedenis zoals we geleerd krijgen op school is op zijn minst incompleet maar vermoedelijk onjuist.

roel
roel
32 minuten geleden

Wie heeft een idee over waarom delen van ‚onze‘ geschiedenis worden weggehouden? Denk aan verdwijnen van skeletresten van reuzen, apert verkeerde interpretaties als van Baalbek, verzwijgen van vondsten als in de Grand Canyon.

Hans
Hans
14 minuten geleden

Interessant verhaal, maar waarom zouden de Egyptische autoriteiten tegen de waarheid en tegen opgravingen zijn? Het enige wat ik kan bedenken is dat er door Westerse landen als Engeland en Frankrijk al zoveel geroofd is en dat Egypte die nou toch wel eens een keer terug wil hebben. Waarom meewerken wanneer de andere partijen ook niet meewerken? Zoiets.

Locke
Locke
11 minuten geleden

Góbekli Tepe ook stilgelegd onder asfalt, voor de waarheid moet men zijn bij de Donnies Leo’s Klausjes en aanhang als men daar doorheen kijkt komt men zichzelf tegen onderweg richting uitgang van het gemaskerd bal .

Inhetmeer
Inhetmeer
6 minuten geleden

Hmmm…… teveel machtsgeile regeerdertjes hebben hun uiterste best gedaan om de aanwezigheid van dat soort (wat in het duister opereert) te ontkennen.
Ik ben er al héél lang van overtuigd dat dit soort het menselijk brein kan beïnvloeden middels het ego……oftewel de verborgen verlangens.
Ziedaar de werkelijke Deep State.
De Epstein files zijn de bevestiging.
Machtsgeil en bloedgeil als ze zijn, zal het niet moeilijk zijn om deze domme sukkels aan te sturen.
Starmer is een schoolvoorbeeld. Inwisselbaar……leeg……laf.
Een jankert……in dienst van de Deep State.

Back to top button
7
0
We lezen graag je reactie!x