Europarlementariër Marcel de Graaff (FVD) waarschuwt in een interview met Simon van Groningen voor de toenemende censuur. De AIVD beschouwt meningen van rechtse mensen als een bedreiging.
Wat tegenwoordig als extreemrechts wordt beschouwd, was 20 jaar geleden een normale mening. Kritiek op het regeringsbeleid betekent tegenwoordig automatisch dat je anti-overheid bent en dus een bedreiging vormt voor de democratie. “Sorry, maar wat mij betreft heb je dan ergens een afslag gemist,” zei De Graaff.
Hij voegde toe dat FVD in toenemende mate wordt gedemoniseerd omdat de partij niet klakkeloos het regeringsverhaal volgt en accepteert.
Hetzelfde mechanisme
Het Europarlementslid wees er verder op dat we een belastingdruk van tientallen procenten hebben. “In sommige gevallen kan dat oplopen tot 50 procent. Je krijgt je inkomstenbelasting, btw, accijnzen.” Een groot deel van je geld vloeit naar de overheid.
De vaccins, Green Deal en oorlog in Oekraïne werken volgens De Graaff via hetzelfde mechanisme. Het is een verhaal om het geld uit de zakken van de burgers te krijgen. En dat moet vooral een zo positief mogelijk verhaal zijn. We redden de wereld, het klimaat, zielige mensen die de oorlog moeten ontvluchten, aldus De Graaff.
Er is geen geld voor de toeslagenouders die hun kinderen kwijt zijn, maar er gaat wel gigantisch veel geld naar allerlei stichtingen om het overheidsbeleid uit te voeren. En wie zijn daar de baas van? Oud-politici of leden van een politieke partij. Het is een grote kliek die geld weghaalt bij de burger en vervolgens verdeelt onder vrienden, benadrukte de Europarlementariër.
Eén kant van het verhaal
En of het verhaal klopt dat ons verteld is zodat we kunnen deugen, daar mogen geen kritische vragen over gesteld worden. Niemand mag twijfelen aan het deugverhaal. Niemand mag betwijfelen of het geld wel op de goede plek terechtkomt.
“We zien al die prikken, windmolens en asielzoekers komen, maar wie heeft eraan verdiend? Je ziet altijd maar één kant van het verhaal en de andere kant moet vooral in de schaduw blijven. En als je daar iets over zegt, is het desinformatie.” Dan ben je een anti-overheidsextremist en onderdeel van het dreigingsbeeld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Met de intergalactische metro door wormgaten reizen
Onderzoeker laat bom vallen: grote popsterren zijn dragqueens (onthullen ze zelf)
VIDEO: Neurowetenschappers denken bewijs voor leven na de dood te hebben gevonden
Waarom kritisch denken belangrijk is
“Eerste concrete doorbraak”: Finse wetenschappers leggen verband tussen slaapziekte en griepvaccin
Buitenaardse schepen schakelen kernwapens uit
Medewerker vaccinatiestraat: ‘Binnen een uur moesten 2 mensen per ambulance worden afgevoerd’
Het smerige manipulatiebeleid van overheid en media ontmaskerd. Een studie van deze professor laat zien hoe
“Dijsselbloem liegt; Europese belastingbetaler moet bloeden voor sores Italiaanse banken”