Eduard schreef op NU.nl bij een artikel over klimaatverandering een reactie waarin hij aangaf dat het misschien eens goed is om ook de andere kant te bekijken. Hij noemde als voorbeeld het boek ‘De Klimaatoptimist’ van Arnout Jaspers, waarin wordt gesteld dat de paniek over klimaatverandering groteske vormen heeft aangenomen.
Tot zijn verbazing werd de reactie afgewezen. Eduard zocht contact met de redactie van NU.nl en kreeg te horen dat reacties die naar Jaspers verwijzen afgekeurd worden omdat de redactie zijn boek ‘als desinformatie rondom klimaat ziet’. “We willen die desinformatie niet op ons platform verspreiden.”
(1/2) Werd getipt door een lezer van De Klimaatoptimist, die dit gesprek had met de redactie van https://t.co/r9Gcp26jyd. Ik ga er van uit dat dit echt is, en dus schandalig, @NU_netbinnen. Jullie weigeren elke reactie waarin De Klimaatoptimist genoemd wordt, want ‘desinformatie’ pic.twitter.com/vqMHCT8xjp
— Arnout Jaspers (@Focusscience1) September 20, 2024
Wat slecht dit
“Dit is schandalig,” reageert Jaspers. “Zo werkt dus de censuur van de klimaatalarmismekliek. Boeken of andere uitingen die jullie niet bevallen, mogen niet eens genoemd worden, ook niet door anderen. Hoelang zijn jullie al aangesloten bij de Groene Kultuurkamer?”
Ook na publicatie van zijn boek ‘De Stikstoffuik’ merkte hij dat er boekhandels waren die weigerden het boek aan te bieden. Sterker nog: ze weigerden het zelfs te bestellen als klanten er naar vroegen. Jaspers: “Alsof het om Mein StickstoffKampf ging.”
“Dit is echt te bizar voor woorden,” stelt bioloog Richard Steenvoorden. “Wat slecht dit van NU.nl,” voegt directeur van Holland Gold Paul Buitink toe.
Werkelijk niet te geloven
Uitgever Syp Wynia vindt het ‘werkelijk niet te geloven’ dat de redactie van NU.nl het boek zonder daar ook maar één grond voor te geven schadelijk diskwalificeert en cancelt.
Wynia merkt op dat het boek klimaatverandering niet eens ter discussie stelt. Het stelt het Nederlandse klimaatbeleid ter discussie. “Maar zelfs dat mag dus niet van de redactie van NU.nl. Overheidskritiek verboden bij NU.nl?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






’17 seconden’: Niemand gelooft Turkse versie van verhaal over neergeschoten Russisch gevechtsvliegtuig
Ancient Aliens 5: De Einsteinfactor (video)
‘Schokkende cijfers uit de VS, dit zou ook hier in Nederland nader onderzocht moeten worden’
Oceaan onder de aardkorst: meer water dan alle zeeën samen
Kijk hoe deze fabuleuze kunstenaar een hele stad uit zijn hoofd tekent
Ex-chiropractor krijgt boete van een ton wegens ‘anti-vaccinatie’ standpunten. Dit schreef ze op social media
D66 wil FVD zo snel mogelijk verbieden: ‘Wat een naar, totalitair partijtje is dat geworden’
Slowaakse premier Fico spreekt zich fel uit tegen Amerikaanse “olie-avontuur” in Venezuela
Mysterieus meer verschijnt plots in woestijn Tunesië