
De Britse apotheker Niraj Naik heeft op haar blog een schokkende infographic geplaatst over wat een blikje cola in een uur tijd met je lichaam doet.
Na 10 minuten worden 10 theelepels suiker opgenomen in het lichaam. Dat staat al gelijk aan de dagelijkse aanbevolen hoeveelheid suiker. Na 20 minuten stijgt je bloedsuikerspiegel sterk waarna een insulinepiek volgt. De lever zet vrijwel alle suiker om in vet. Het witte vergif wordt het wel genoemd, geraffineerde suiker. En het zit in heel veel levensmiddelen.
Na 40 minuten is de cafeïne opgenomen, waarna de pupillen verwijden en de bloeddruk stijgt, waardoor de lever nog meer suiker in de bloedsomloop loost. De adenosine-receptoren in je brein zijn geblokkeerd waardoor sufheid wordt voorkomen.
Na 45 minuten stijgt de productie van dopamine in de hersenen. Heroïne heeft een vergelijkbaar effect. Het fosforzuur bindt zich aan calcium, magnesium en zink in je darmen. Na ongeveer 60 minuten gaat de urineafdrijvende werking van cafeïne hand in hand met de sugar crash, waar je prikkelbaar of traag van wordt. Vond je dit interessant? Denk er dan aan het artikel te delen op Facebook.

[HLN]
Over korte tijd zullen mensen als Naik worden gedagvaard door Cocacola wegens smaad, laster e.d.. Dan wordt zo iemand als voorbeeld gesteld. Bedenken ze een claim van een paar miljoen en slepen haar voor de rechter. Of zo’n zaak kans van slagen heeft maakt niets uit. Dreigen met dagvaarden is genoeg, want de gedaagde moet betalen om zich te verweren (ook in Nederland) en bovendien dure advocaten betalen. Kost zo een paar maal tienduizend euro. En die krijg je nooit terug, ook niet als je van Cocacola wint. Bovendien kan de advocaat van Cocacola zo’n zaak tot aan de Hoge raad volhouden en er tien jaar over doen. Dat maakt zo’n dame helemaal kapot. In ieder geval zal niemand het ooit nog in het hoofd halen iets kritisch over Cocacola – of welk bedrijf dan ook – te zeggen of schrijven.
Zo zal de nieuwe machtsuitoefening in het Westen eruit gaan zien. Dreigen met giga claims.
En ook sites als deze die berichten over mensen als Naik zullen voor de rechter worden gesleept.
Iedereen die iets te melden heeft over schadelijk handelen van bedrijven monddood gemaakt.
Dat is de toekomst.
En zeg er niks over, want je wordt net als Varoufakis vervolgd voor boos kijken naar EU-ambtenaren.
Dit is toch al een tijdje bekend? Fijn dat iemand nu een JPG-tje ervan maakt.
Blowen heeft ook zo’n gunstige invloed op de dopamine-prosductie/gevoeligheid, trouwens. Fijn spul hoor, wiet. Suiker met heroine vergelijken vind ik dus maar een beetje kort door de bocht.
Mijn conclusie is dan geen coca cola drinken.
Een Britse apotheker, en wat verkoopt ze zelf in haar apotheek . De pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet.