Een groep van 64 Japanse vrouwen die te kampen hebben met gezondheidsproblemen als gevolg van vaccins tegen baarmoederhalskanker, gaat een rechtszaak aanspannen tegen de Japanse overheid en twee medicijnmakers.
De slachtoffers, voornamelijk tieners, eisen een schadevergoeding van in totaal 960 miljoen yen (8,2 miljoen euro). De vrouwen hebben vooral last van pijn in hun hele lichaam.
Zenuwaandoeningen
De advocaten van de slachtoffers merken op dat de vaccins tegen baarmoederhalskanker zenuwaandoeningen en andere problemen veroorzaken vanwege de immuunreacties die ze uitlokken.
Ze voegen toe dat de Japanse overheid het vaccin nooit had mogen goedkeuren. De vaccinmakers, Merck en GlaxoSmithKline, moeten aansprakelijk worden gesteld, aldus de advocaten.
Duidelijkheid
Masumi Minaguchi, één van de advocaten, zei: “We willen door middel van deze rechtszaken duidelijkheid scheppen over de verantwoordelijkheden van de overheid en de medicijnmakers zodat de slachtoffers niet meer in angst hoeven te leven.”
Het vaccin tegen baarmoederhalskanker werd in april 2013 toegevoegd aan het Japanse vaccinatieprogramma. De overheid besloot het vaccin in juni dat jaar niet langer aan te raden na meldingen over schadelijke bijwerkingen. De Japanse vereniging voor kindergeneeskunde is van mening dat het vaccin veilig is.
Foto: KYODO
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat de NOS nu weer verzonnen heeft: ‘Telkens als je denkt dat het niet gekker kan, kan dat tóch’
Bezorgde burgers doen video-oproep aan Rutte: ‘Zet uitrol 5G alstublieft stop’
Amerika wil olie stelen. Wat deze president zegt over de onrust in Venezuela zal de elite niet leuk vinden
Boeren nemen Brussel in: Europees Parlement volledig omsingeld
Uitvinder mRNA-vaccins haalt uit naar Klaus Schwab: ‘Hij is een fascist’
Kandidaat-Kamerlid vindt belasting vorm van diefstal en krijgt ‘DDR-gevoel’ bij vraag van Renske Leijten
“We zijn geen slachtoffers van onze genen” – Bruce Lipton bezoekt Nederland
Medicijnen zijn niet langer nodig. Dit dieet doet ADHD als sneeuw voor de zon verdwijnen
Kaag laat zien: zo groot is de kloof tussen het plebs en de boven ons gestelden