Twee Kamerleden hebben aan vastgoedondernemer Erik de Vlieger laten weten ‘dat het kabinet aanstaande vrijdag valt’, zo zegt hij in de podcast The GYGS. Dat zou betekenen dat vrijdag bekend wordt gemaakt dat het kabinet aftreedt. “De beslissing is genomen.”
Volgens De Vlieger zijn de betrokken partijen niet bezig met berouw over wat er gebeurd is met de toeslagenaffaire, maar kijken ze hoe ze na 17 maart het beste een coalitie kunnen vormen. “Het is een tactische zet voor de volgende verkiezingen.”
“Wopke Hoekstra en Mark Rutte weten dat ze na de verkiezingen met VVD en CDA uitkomen op 50 tot 60 zetels,” zegt De Vlieger. Als Kaag met D66 op 10 zetels blijft steken, dan moet er een vierde partij bij. Dat zou dan GroenLinks van Jesse Klaver moeten worden.
Kaag ook in het complot
“Dit maakt het allemaal nog kwalijker,” stelt hij. “Ze menen het dus niet. Ze hebben 25.000 mensen de vernieling ingedraaid met die vieze Wiebes. Dat is een duivel. En Sigrid Kaag zit ook gewoon in het complot. Die interesseert zich ook helemaal niet voor die 25.000 mensen.”
“Dat is mijn principiële bezwaar tegen de overheid: ze spelen toneel en doen net alsof ze het erg vinden, maar ze denken alleen maar aan 17 maart,” aldus De Vlieger.
Beluister de podcast hier.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ex-spion MI5: ‘Inlichtingendiensten zijn crimineel’ (video)
Handige tips om je te vermaken op de camping
Kaag zegt dat Oekraïne ‘honderden miljarden’ nodig heeft: ‘Waanzin!’
Oud-medewerker Wereldbank luidt noodklok over corruptie
Hardloopwedstrijd Spanje: 3 deelnemers krijgen hartaanval, 33 belanden in ziekenhuis
‘Misdaad van de eeuw’: ministerie van Justitie vormt ‘Strike Force’ die Obama gaat onderzoeken wegens Russiagate
‘Bankenstelsel is een grote zwendelarij’ (video)
Midden-Oosten was beter af onder Hoessein en Gaddafi. Amerikaanse onderzoeksjournalist legt uit waarom
Mayatempel van de ‘avondzon’ gevonden in Guatemala (video)