Twee Kamerleden hebben aan vastgoedondernemer Erik de Vlieger laten weten ‘dat het kabinet aanstaande vrijdag valt’, zo zegt hij in de podcast The GYGS. Dat zou betekenen dat vrijdag bekend wordt gemaakt dat het kabinet aftreedt. “De beslissing is genomen.”
Volgens De Vlieger zijn de betrokken partijen niet bezig met berouw over wat er gebeurd is met de toeslagenaffaire, maar kijken ze hoe ze na 17 maart het beste een coalitie kunnen vormen. “Het is een tactische zet voor de volgende verkiezingen.”
“Wopke Hoekstra en Mark Rutte weten dat ze na de verkiezingen met VVD en CDA uitkomen op 50 tot 60 zetels,” zegt De Vlieger. Als Kaag met D66 op 10 zetels blijft steken, dan moet er een vierde partij bij. Dat zou dan GroenLinks van Jesse Klaver moeten worden.
Kaag ook in het complot
“Dit maakt het allemaal nog kwalijker,” stelt hij. “Ze menen het dus niet. Ze hebben 25.000 mensen de vernieling ingedraaid met die vieze Wiebes. Dat is een duivel. En Sigrid Kaag zit ook gewoon in het complot. Die interesseert zich ook helemaal niet voor die 25.000 mensen.”
“Dat is mijn principiële bezwaar tegen de overheid: ze spelen toneel en doen net alsof ze het erg vinden, maar ze denken alleen maar aan 17 maart,” aldus De Vlieger.
Beluister de podcast hier.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Pepijn van Houwelingen: ‘Dit is de keuze die wij de Nederlanders gaan voorleggen op 29 oktober’
Geheugenkristallen wellicht binnenkort realiteit in computers
Natascha van Weezel krijgt flinke kritiek nadat ze FVD-aanhangers framet als antisemieten: ‘Kletst uit d’r nek’
‘Rob Jetten en D66 maken van Nederland een nachtmerrie’
Scholz bij het WEF: Vrijheid van meningsuiting gaat niet op voor ‘extreemrechtse’ meningen
‘Invloed farmaceutische industrie ongewenst hoog’
Merkel: ‘Het kan zijn dat we nog jaren moeten vaccineren’
De Revolutie van de Waarheid: Een Oproep tot Actie!
Gommers (nee, IC-capaciteit niet vergroten) ‘gefrustreerd’ dat IC-capaciteit niet vergroot is