De justitieambtenaar die de terreurbeweging IS vorig jaar in een tweet ‘een zionistisch complot’ noemde, mag niet ontslagen worden. Dat staat in een geheim advies aan het ministerie van Veiligheid en Justitie waar NRC Handelsblad over heeft bericht.
De ambtenaar, Yasmina Haifi, twitterde in augustus 2014 dat de Islamitische Staat ‘een vooropgezet plan van zionisten is die bewust de islam zwart willen maken’. Oud-minister Opstelten van Justitie zei destijds dat ze nooit meer mocht terugkeren in haar functie. Haifi was projectleider van het nationaal Cyber Security Centrum.
In deze zaak moest advies worden ingewonnen bij de Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefening Ambtenaren (AGFA), die geleid wordt door oud-PvdA’er Job Cohen. Volgens de commissie heeft Haifi zich door haar mening op Twitter te zetten schuldig gemaakt aan een milde vorm van plichtsverzuim.
Aangezien Haifi niet inhoudelijk betrokken was bij het onderwerp waarover ze twitterde, is haar tweet niet voldoende reden om haar te ontslaan, aldus de commissie. Een schriftelijke berisping zou genoeg zijn.
Minister Asscher zei destijds dat de ambtenaar zich schuldig maakte aan een klassieke vorm van antisemitisme. De commissie-Cohen vindt dat Asscher voorbarig heeft gereageerd en daarmee de arbeidsverhoudingen heeft verstoord.
Volgens NRC probeert het ministerie van Justitie het AGFA-advies tegen de regels in geheim te houden. Zodra het ministerie een besluit neemt over Haifi, wil de commissie het advies publiceren.
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





NAVO spreekt minister Agema tegen: NAVO-verplichtingen zijn niet openbaar, maar GEHEIM
Belangrijke Update: Noodzakelijke Maatregelen tegen Cyberaanvallen
NASA doet grote aankondiging over leven op Mars. Wat heeft het ruimteagentschap ontdekt op de rode planeet?
Mysterieuze lichten op Ceres: ijsvulkanen of deuren van een buitenaards ruimtestation?
Luister even goed naar wat Jens Baba hier voorspelde over de valstrik die werd gelegd voor FVD
Wetenschappelijk bewijs voor het paranormale
Minister De Jonge gesommeerd om het prikken onmiddellijk stil te leggen
Ke$ha: ‘Ik werd gedwongen om ‘Sterf Jong’ te zingen’
16 procent Fransen gelooft in ‘zionistische samenzwering op wereldschaal’