De nieuwe wet die witwassen tegen moet gaan, stuit op veel verzet in de Tweede Kamer. Die vraagt zich af waarom iedere overboeking van boven de 100 euro onder de loep moet worden genomen.
JA21-Kamerlid Derk Jan Eppink vindt de grens veel te laag. “Die maakt de wet onuitvoerbaar en leidt tot inbreuken op privacy,” zei hij. “Gewone burgers worden onder het vergrootglas gelegd, maar grote criminelen ontkomen.”
Bij een mogelijke verdenking krijgen klanten geen toegang meer tot hun bankrekening. Eppink zei in de Tweede Kamer dat hij dat zelf een keer heeft meegemaakt omdat hij in Amerika heeft gewoond. “Kennelijk leidt dat tot alarmbellen.”
Het monitoren van alle transacties vanaf € 100,- is waanzin! De overheid mag niet uit voorzorg alle burgers behandelen als potentiële witwassers of financierders van criminaliteit. Dan maken we dezelfde fout als bij eerdere wetgeving: te strikt, te fijnmazig en onuitvoerbaar: pic.twitter.com/kmfKemNryS
— JA21 (@JuisteAntwoord) December 21, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kaltgestellt
“Je voelt je ineens als burger ‘kaltgestellt’,” vervolgde hij. Volgens Eppink stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) terecht dat burgers zich als crimineel voelen weggezet. “Je krijgt een stempel en kunt eigenlijk nergens meer naartoe.”
Volgens het Kamerlid is de wetgeving te strikt, te fijnmazig en onuitvoerbaar.
Waanzin
“Het monitoren van alle transacties vanaf 100 euro is waanzin!” stelt zijn partij. “De overheid mag niet uit voorzorg alle burgers behandelen als potentiële witwassers of financierders van criminaliteit. Dan maken we dezelfde fout als bij eerdere wetgeving.”
Minister Kaag van Financiën (D66) kwam onlangs met nieuwe wetgeving die ‘witwassen en terrorisme’ moet inperken. Vijf grote banken gaan volgens de plannen betalingen van boven de 100 euro monitoren in een database.
Deze wonderhoning doodt meer bacteriën dan alle beschikbare antibiotica
Drie diepe ademhalingen, waar zijn ze goed voor? – Channeling 12-04-2022
Kamer wil geen debat over ‘gewelddadige biologische aanslag’ op jongerenbeweging FVD
Kijk: ‘Maximaal gevaccineerde’ advocaat zakt plotseling in elkaar tijdens hoorzitting
Operation Mockingbird: Hoe de CIA het wereldnieuws wist te manipuleren
“FBI was meesterbrein achter moord op Martin Luther King”
Baudet-bashing begint groteske vormen aan te nemen. Dit zie je niet op tv
Kijk: Spaanse arts laat op tv geen spaan heel van het officiële coronaverhaal
Dokters doden miljoenen mensen omdat ze de verkeerde informatie geven. Cardioloog ontkracht mythes in dit interview