Klaus Schwab stapte in april op bij het WEF als voorzitter van de raad van toezicht. André Hoffmann en Larry Fink van BlackRock zijn gekozen als de nieuwe tijdelijke voorzitters.
Advocaat Hester Bais wees er eerder al op dat president Trump zich omringt met jongens en meisjes van BlackRock. Ze merkt op dat BlackRock ook in Nederland aan de touwtjes trekt.
Uit het jaarverslag van ING Pensioenfonds van 2023 blijkt dat in dat jaar Cardano is vervangen door onder andere BlackRock voor collateral management.
Verzwegen
Kort daarna werd Cardano overgenomen door Marsh McLennan en hebben de oprichters gecasht. Volgens Quote had medeoprichter Rob Defares in 2024 een slordige 3,4 miljard euro aan vermogen en steunt hij financieel onder andere Milieudefensie, dat via de rechter de megalomane klimaattransitie afdwingt.
Het beheer van de matchingportefeuille van ING Pensioenfonds werd in 2016 uitbesteed aan onder meer BlackRock, weet Bais. In dat jaar werden de jaarrekeningen van ING, Rabobank en ABN met terugwerkende kracht gecorrigeerd met 200 miljard euro. Verzwegen werd dat het hier onderpand betrof. Pieter Omtzigt stelde daar in 2018 vergeefs Kamervragen over.
Stiekem
Het interessante is dat De Nederlandsche Bank (DNB) eind 2017 overstapte van BlackRock naar Cardano voor het beheer van haar matchingportefeuille en dat Jan Hommen, voormalig directeur van ING, in 2018 directeur bij BlackRock Nederland werd, zegt Bais, auteur van het boek Worst Bank Scenario over ‘de grootste bank- en pensioenfraude ooit’.
In dat jaar werd de datum van waardering van onderpand in de jaarrekening van DNB zelf stiekem met één dag verplaatst zonder toelichting. Het was Deloitte dat deze jaarrekening controleerde.
Genegeerd
Deze datum werd in 2022 teruggedraaid toen de pensioenfondsen 82 miljard euro onderpand stortten. “Zou het toeval zijn dat Grapperhaus nu verantwoordelijk is voor juridische zaken bij Deloitte en zijn voormalig collega Biemond commissaris werd bij DNB?” vraag de advocaat.
Ze deed melding van onderpandfraude bij toezichthouder AFM en DNB zelf, maar haar meldingen werden jarenlang genegeerd.
Ook in Nederland trekt BlackRock aan de touwtjes. Lees Worst Bank Scenario.
Vrijheid is onbetaalbaar. Stem op de Libertaire Partij. https://t.co/lRNw5Yi4Ce#BlackRock #onderpandfraude #WEF https://t.co/DMNRjjdRyX pic.twitter.com/FonGqY1FNZ
— Hester Bais (@Wftproof) August 17, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






‘Het wetenschappelijk bewijs dat hydroxychloroquine werkt, is ronduit overweldigend’
Rapper Boef keert zich tegen het coronabeleid van de overheid: ‘Prachtig dit’
Veel meer mensen verslaafd aan slaappillen
Acht redenen om bieten toe te voegen aan je dieet
700 Colombiaanse meisjes ziek door Gardasil. Lees hoe ze samen de strijd aangaan tegen Big Pharma
Vliegtuigpassagier filmt ufo boven schiphol
Als het vaccin zo geweldig is, waarom vallen zoveel mensen dan dood neer?
Verhitte discussie in België over link tussen vrijmetselarij en bankwezen
Petitie om Ongehoord Nederland te redden gaat richting 20.000 handtekeningen: ‘Stop NPO-censuur!’