Een nieuw rapport van het CBS zou aantonen dat de oversterfte in ieder geval niets met de vaccins te maken heeft. Er is volgens hoogleraar Ronald Meester één klein probleem: wat de studie van het CBS ook laat zien, het is zeker niet wat Maarten Keulemans (Volkskrant) en Martine Kamsma (NRC) ervan maken.
Het onderzoek ging ten eerste over een periode van acht weken na de prik. Dat zegt dus werkelijk vrijwel niets over de oorzaken van de oversterfte die al jaren aanhoudt. Overlijden als gevolg van het vaccin kan ook veel later plaatsvinden, merkt Meester op.
De studie vermeldt daarnaast dat niet alleen de sterfte aan Covid lager is, maar ook aan non-Covid. Een beter bewijs dat de studie lijdt aan het zogenaamde healthy vaccinee effect is nauwelijks denkbaar, benadrukt de hoogleraar.
Hij vindt de claim in het NRC dat er maximaal 20 mensen aan het vaccin zijn overleden ‘schokkend’. “De doodsoorzakenregistratie in Nederland laat zo’n conclusie helemaal niet toe.”
Verzwegen rapport
En dan nog dit: de vaccinatiestatus ‘gevaccineerd’ is door het CBS gedefinieerd als ‘volledig gevaccineerd’ (dat wil zeggen twee weken na twee goedgekeurde vaccinaties) […] of vier weken na vaccinatie waarbij volgens het vaccinatiebewijs één vaccinatie als volledig gevaccineerd telt. Het CBS heeft de vaccinatiestatus ‘ongevaccineerd’ gedefinieerd als geen vaccinatie bekend of slechts één vaccinatie bekend.
Als iemand een prik haalt en binnen twee weken overlijdt, dan is hij of zij dus officieel ‘ongevaccineerd’. Waar hebben we dat eerder gezien? Uit een verzwegen rapport van bijwerkingencentrum Lareb blijkt dat verreweg de meeste overlijdens binnen twee weken na vaccinatie plaatsvinden.

Ongelooflijk prutsrapport
Harmen Jeurink maakt op X gehakt van het onderzoek van het CBS. Hij spreekt van een ‘ongelooflijk prutsrapport’. “Ik kom woorden tekort. Dit heeft niets met wetenschap te maken. Dit is liegen, dit is fraude. Op de middelbare school krijg je hier een dikke onvoldoende voor. Extra zorgelijk is dat de analyses die wel een verhoogde sterfte laten zien na vaccinatie, dat vooral laten zien in de eerste twee weken na een prik. Die periode mist het CBS dus volledig.”
Ook opmerkelijk: het CBS heeft een extra analyse verricht waarbij in de definitie van vaccinatiestatus het criterium van twee of vier weken buiten beschouwing is gelaten. Hierbij zijn dus personen na volledige vaccinatie direct als gevaccineerd meegeteld, zonder dat hier eerst twee of vier weken tijdsverschil tussen hoefde te zitten. Die analyse staat niet in het rapport.
Jeurink: “Hoe iemand dit rapport serieus kan nemen, is mij een raadsel.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zien: Europarlementslid vertelt de keiharde waarheid over Oekraïne, maar dan wordt zijn microfoon dichtgedraaid
De kamer naar je onschuld en puurheid openen
Hoe kan ik gehoorschade hebben opgelopen?
De Jonge onderzoekt quarantaineplicht: ‘Nog even en we leven in een gevangenis’
Volg het geld: dit is de WEF-man achter de nieuwe president van Argentinië
Gideon van Meijeren legt in 9 minuten uit waarom samenwerking tussen onze regering en WEF landverraad is
Oliver Stone: “Pokémon Go is nieuwe vorm van invasie die leidt tot robotmaatschappij”
Gelekte e-mails onthullen plan om Syrië erin te luizen
Buitenaardse wezens hebben kernwapens onderzocht