
Demissionair minister Hugo de Jonge herhaalt het tot in den treure: vrijwel alle coronapatiënten die in het ziekenhuis belanden, zijn ongevaccineerd. Er komen steeds meer tegengeluiden. Op de website van Zorgmedewerkers Verenigd is vandaag het ervaringsverhaal van verpleegkundige Benthe verschenen.
Benthe schrijft dat op de verpleegafdeling van het ziekenhuis waar ze werkt een 80-plusser even het ziekenhuis mocht verlaten om zijn tweede vaccinatie te gaan halen. “In het weekend is hij flink ziek geworden en dachten de artsen aan een pneumonie.”
“Na het weekend, toen ik weer dienst had, gaf ik aan dat deze patiënt waarschijnlijk ziek geworden is van het vaccin,” zegt Benthe. “Bij de artsen was het opeens niet bekend dat de patiënt het vaccin die vrijdag had gekregen. Ze gaven alleen aan dat de patiënt het tweede vaccin pas over 10 weken had mogen krijgen.”
Weinig gecommuniceerd
De verpleegkundige schrijft ook over een verwarde oudere patiënt die overkwam van de IC. “Op een avond vertelde de partner emotioneel dat het kantje boord was geweest met de patiënt. De partner vertelde dat de patiënt corona had opgelopen en zij niet. Ik vroeg of zij wist hoe hij het had opgelopen. Ze gaf aan het niet helemaal te weten. Daarna vertelde ze dat de patiënt ongeveer twee weken na het eerste vaccin ineens ernstig ziek werd en dus op de IC aan de beademing is gekomen.”
Toen deze patiënt aan onze afdeling werd overgedragen, is er in de overdrachten niets vermeld over een vaccin, benadrukte Benthe. “Er wordt naar mijn idee weinig gecommuniceerd over de eventuele relatie tussen het ziek worden en het vaccin.”
Slechts 15 tot 20 procent van de gevallen
Eerder zei IC-verpleegkundige Jan Severijns dat in slechts 15 tot 20 procent van de gevallen genoteerd is of een patiënt gevaccineerd was. “Er wordt door meerdere ziekenhuizen naar buiten gebracht dat er met name patiënten met covid worden opgenomen die niet gevaccineerd zijn. Maar als je dit niet bijhoudt, lijkt het alsof niemand gevaccineerd is,” zei Severijns.
Een eventuele link tussen vaccineren en het kort hierna ziek worden wordt volgens Benthe, verpleegkundige op een verpleegafdeling in het ziekenhuis, niet gelegd.
In de communicatie wordt zelfs vaccinatie niet genoemd. Hoe gaat dat op jouw werk? https://t.co/Cb2GXgs8kJ pic.twitter.com/skcjWMGg8E— Zorgmedewerkersverenigd (@Zorgmedewerker1) September 23, 2021
“VN verdoezelt seksueel misbruik door blauwhelmen tijdens vredesmissies”
Achter coronacrisis zitten mensen die zich door niets laten tegenhouden, zegt ex-parlementslid
Recordaantal dammen afgebroken en nu overstromingen: ‘Daar is de overheid dus aansprakelijk voor’
Ancient Aliens 5: Vreemde ontmoetingen (video)
Topmannen van omgevallen IJslandse bank de cel in
Schadelijke bijwerkingen coronavaccins: ‘Wij maken dagelijks mensen mee die acuut in nood komen’
Texas ging een maand geleden weer open, en het aantal coronagevallen blijft maar dalen
We hebben hier geen vrije pers en bepaalde onderwerpen zijn taboe. Zeldzame kritische journalist deelt flinke sneer uit
Onthuld: Hillary Clinton werkte voor Frans bedrijf dat zaken doet met Islamitische Staat