Het zal je niet verbazen dat de CIA één van de grootste drugshandelorganisaties ter wereld is, zo begint Collective Evolution een artikel over de link tussen de Amerikaanse spionagedienst en drugssmokkel.
De CIA ontwikkelde LSD voor MK-ULTRA, een geheim programma waarbij onder meer werd geëxperimenteerd met hersenspoeling.
De spionagedienst speelde een cruciale rol bij de productie, smokkel en verkoop van drugs over de hele wereld.
Veel winst
In de jaren tachtig brak er een crack-epidemie uit in grote Amerikaanse steden. In 1996 publiceerde journalist Gary Webb een artikel waarin hij schreef dat de CIA medeverantwoordelijk was voor die epidemie.
De spionagedienst had geld nodig voor geheime operaties en met de drugs kon veel winst worden gemaakt, aldus Webb.
De CIA had er zelfs een vliegmaatschappij voor, die ook wel Air America werd genoemd.
Perfecte reden
In de jaren tachtig zag de CIA de opiumhandel in Afghanistan door de vingers tot de Taliban de handel overnam en probeerde te stoppen. Rond 2000 had de Taliban de productie van opium verboden.
De opiumindustrie in Afghanistan, die goed is voor ongeveer 90 procent van de wereldwijde opiumproductie, lag op zijn gat.
Korte tijd later vonden de aanslagen in New York plaats en had de VS een perfecte ‘reden’ om Afghanistan binnen te vallen.
Inside job
De VS legde beslag op de opiumvelden, waarna de productie naar ongekende hoogte schoot.
Je herinnert je vast nog wel de talloze foto’s van Amerikaanse soldaten die opiumvelden bewaken. Die velden zijn nog altijd niet verwoest.
Het is dan ook geen geheim dat 9/11 een inside job oftewel een valse vlag-aanslag was, schrijft Collective Evolution.
Betrokkenheid
In een artikel in de New York Times wordt gesteld dat de betrokkenheid van de CIA bij de heroïne-industrie vlak voor de Vietnamoorlog begon.
Tijdens de Koreaanse Oorlog in 1950 ruilde de CIA naar verluidt wapens en heroïne voor inlichtingen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe een PDL-opleiding je financiële kennis een boost geeft
Voorbereiding op de Kosmische Convergentie
Werking koude kernfusie-reactor bevestigd: miljoen keer hogere energiedichtheid dan benzine
Oud-minister Kuipers informeerde Tweede Kamer onjuist: ‘Waarom zijn deze tapes nog steeds staatsgeheim?’
Onderzoeker ging op zoek naar Amish-kinderen met autisme: dit is wat hij ontdekte
“Klimaatverdrag Parijs geeft VN alleen maar meer macht en heeft niets te maken met het klimaat”
Financieel journalist over komst CBDC: ‘Het is illegaal wat hier gebeurt’
Ons voedsel wordt gemanipuleerd en Frans Timmermans speelt daar een belangrijke rol bij
Filmpje: Aartsbisschop spreekt zich uit tegen de paus en Klaus Schwab van het World Economic Forum