Wat hebben Barack Obama, Thomas Jefferson, George W. Bush en andere Amerikaanse presidenten met elkaar gemeen? Op één na zijn ze allemaal familie van elkaar.
Deze opzienbarende ontdekking deed de 12-jarige BridgeAnne d’Avignon uit Salinas in de staat Californië, meldt de Britse Daily Mail.
Zij maakte een stamboom waaruit bleek dat 42 van de 43 Amerikaanse presidenten afstammelingen zijn van de Engelse middeleeuwse koning Jan zonder Land (John Lackland). Ze zijn allemaal uit op macht, vertelde d’Avignon aan WFMY.
Robin Hood
Koning Jan is beroemd geworden omdat hij in 1215 bij Runnymede werd gedwongen de Magna Carta te tekenen. Engeland werd in 1208 door paus Innocentius III onder interdict geplaatst. Daarmee viel de Britse Kroon onder het gezag van de paus.
Jan is ook bekend geworden via de verhalen rond Robin Hood en in de roman Ivanhoe van Sir Walter Scott, waarin Richard Leeuwenhart wordt afgeschilderd als de held en Jan als de slechterik.
D’Avignon begon met het project om haar eigen bloedlijn in Frankrijk te traceren, maar ze besloot zich ergens halverwege te richten op de Amerikaanse opperbevelhebbers. Ze werd daarbij geholpen door haar 80-jarige grootvader.
Van Buren
Het meisje begon met de Amerikaanse president George Washington. Genealogen waren voor de ontdekking van d’Avignon in staat slechts 22 presidentiële families aan elkaar te linken, waarschijnlijk omdat ze zich enkel richtten op mannelijke bloedlijnen.
De enige president die buiten de boot viel was Martin van Buren. Hij was de achtste president van de Verenigde Staten. Zijn betoudovergrootvader emigreerde in 1631 uit Nederland.
De tiener ontdekte dat ze de achttiende nicht is van president Obama. Ze schreef een brief aan het Witte Huis over haar bevindingen, maar heeft tot dusverre alleen een algemene reactie mogen ontvangen.
Bron: Dailymail.co.uk
Gerelateerd:
- Soeverein: we zijn al vrij, maar geven onze macht weg (video)
- Strafzaak tegen Britse Kroon en Vaticaan: hoe nu verder
- De waanvoorstelling van onze geschiedenis
- Nederlandse koningshuis duurste van West-Europa
- Hoe de nalatenschap van een Britse imperialist de moderne wereld vormde
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dolfijnen helpen Braziliaanse vissers met vissen (video)
VIDEO: 2000 jaar oude mummie gevonden in Amerika
Nieuw Brits onderzoek: het ziet er niet goed uit voor de gevaccineerden
De EU is een lichaam zonder ziel, een lijk in ontbinding. Hoe overheid, media en onderwijs u klaarstomen voor dictatuur
VIDEO: “Elvis leeft nog en werkt als tuinman in Graceland”
‘Eindelijk wordt toegegeven dat lockdowns dodelijker zijn dan corona’
Europarlementariër: dit zal worden herinnerd als de grootste misdaad tegen de menselijkheid ooit
Concept eindrapport van de Parlementaire Commissie Coronasterfte is zojuist uitgebracht: het is nog erger dan je al dacht
De 10 duurste voedingssupplementen van Nederland — en waarom mensen ze toch kopen