Tweede Kamerlid Mahir Alkaya (SP) spreekt achter de schermen heel veel mensen. In Frankfurt bij de Europese Centrale Bank zijn heel veel technocraten bezig met de ontwikkeling van een digitale euro, zei hij in gesprek met Marianne Zwagerman en Rick van Velthuysen.
“Ondanks dat wij hier in Nederland met grote meerderheid een motie hebben aangenomen die zegt: wij willen dat het mogelijk blijft om anoniem te betalen, wij willen dat het geld van de toekomst niet programmeerbaar wordt, hoor ik toch allemaal geluiden achter de schermen: ja, maar misschien moet dat in de toekomst toch kunnen,” aldus Alkaya.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Heel fout bezig
Ze willen het niet bij voorbaat uitsluiten, vervolgde hij. “Niet omdat ze erop uit zijn om ons allemaal tot slaaf te maken, maar vanuit een soort morele verhevenheid, dat zij het wel beter weten en dat zij de goede bedoelingen hebben, want ‘klimaat’, want ‘volksgezondheid’, want ‘criminaliteitsbestrijding’,” zei het Kamerlid.
“Ze denken echt dat ze de samenleving daarmee een plezier aan het doen zijn. En tegelijkertijd zijn ze dus heel fout bezig,” benadrukte Alkaya. “Ik doe mijn best om dat allemaal te bestrijden. Als ik niks zou doen, zouden zij gewoon dat soort knopen doorhakken zonder dat iemand door zou hebben dat die doorgehakt worden.”
Zorgwekkend
Zwagerman merkte op dat we dit al heel vaak hebben gezien. “We stemmen tegen de Europese Grondwet en hij komt er toch. We stemmen tegen Oekraïne bij de Europese Unie en ze komen er toch bij.”
Alkaya zei dat het zorgwekkend is. “Dit gaat echt tussen wal en schip raken en we worden er ingerommeld.”
“Het is dood- en doodeng wat er in de EU allemaal bekokstoofd wordt om ons een digitale financiële controlemaatschappij in te jagen,” schrijft Zwagerman op Twitter.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oekraïens parlementslid deelt schokkende details: ‘Ik ben gemarteld en bijna VERMOORD in opdracht van president Zelensky’
Kijk: President van El Salvador haalt verwoestend uit naar Soros
Nieuwe foto opgedoken ‘van autopsie op alien in Area 51’
Emile Ratelband haalt uit naar minister Ollongren: ‘Schaamt u zich niet?’
Studie: Biovoeding is een stuk voedzamer
De Rockefeller Madonna en het geslacht De’ Medici
Gigantisch mysterieus hemellichaam ontdekt buiten ons zonnestelsel. Onderzoekers weten niet precies wat dit is
Deze Mexicaanse wetenschapper beweerde dat we in een Matrix leven die sjamanen kunnen manipuleren (en toen verdween hij)
Kamerleden spreken afschuw uit over schietende agenten boerenprotest, willen spoeddebat