Journalist Eric van de Beek doet al jarenlang onvermoeibaar verslag over de MH17-ramp. In 2018 zei hij in gesprek met persbureau TASS dat er op de crashplek van het toestel nog altijd grote wrakstukken lagen, waaronder een stuk van de staart en een deel van een vleugel.
“Ze zijn zo groot dat ze zelfs te zien zijn op Google Earth,” aldus Van de Beek. “Tot onze verbazing heeft geen enkele Nederlandse krant dit nieuws opgepikt. Waarom de grote media in Nederland geen verslag doen van deze belangrijke ontdekking is mij een raadsel.”
Onderzoekscommissie niet geïnteresseerd
Van de Beek sprak aan tafel bij Café Weltschmerz met onderzoeksjournalist Stefan Beck, die de crashplek bezocht en een cockpitluik en een stabilisator van het vliegtuigwrak bij een schuur ontdekte.
Beck constateerde dat Oekraïne herhaaldelijk leugens vertelde over de primaire radargegevens. Die waren, anders dan Oekraïne steeds beweerde, wel degelijk in ruime mate beschikbaar, aldus de onderzoeksjournalist.
De onderdelen en de cruciale informatie kregen op geen enkele wijze de interesse van het Joint Investigation Team (JIT).
Nederlandse politieman plundert rampplek
In 2020 twitterde Van de Beek dat een Nederlandse politieman de rampplek had geplunderd. “Hij heeft zijn zakken gevuld met de verkoop van memorabilia. Blijkt uit een gelekt document van het Joint Investigation Team. Weet u nog: Frans Timmermans die rebellen hiervan beschuldigde? Bleek niks van waar. Tijd om in de spiegel te kijken.”
Spectaculaire telefoontap
Van de Beek berichtte ook over een spectaculaire telefoontap, gepresenteerd door het OM, waarin een commandant van de rebellen zegt dat een Oekraïense jet MH17 neerschoot.
Geen plek
Als enige journalist heeft Van de Beek de MH17-rechtszaak van A tot Z gevolgd. Hij woonde alle 68 zittingen bij, vanuit de rechtszaal of via de live feed. Hij schreef er een boek over. Aanstaande donderdag is de uitspraak. Voor Van de Beek is geen plek in de rechtszaal.
“In verband met het beperkte aantal zitplaatsen in deze zaal is het helaas niet mogelijk om u een plaats toe te wijzen,” schrijft de rechtbank Den Haag in een e-mail.
Als enige journalist heb ik de #MH17 rechtszaak van A tot Z gevolgd. Alle 68 zittingen bijgewoond, vanuit de rechtszaal of via de live feed. Er een boek over geschreven. Aanstaande donderdag is de uitspraak. Vandaag ontving ik bijgaande e-mail. Voor mij geen plek in de rechtszaal pic.twitter.com/t99hryTwGU
— Eric van de Beek (@beek38) November 11, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sven Hulleman waarschuwt: ‘Dit gaat pijn doen!’
Kardinaal Martini waarschuwde kerk 200 jaar achter te lopen
Daar komen de genetisch aangepaste muggen van Bill Gates: ‘crimineel experiment’
Privacy First zet privacyschendingen in Nederland op VN-agenda
Komt Amerikaanse president met alien disclosure? Deze 3 gebeurtenissen lijken hierop te wijzen
Vlak voor de verkiezingen is in Amerika een griezelige wetswijziging doorgevoerd
Drugsmisbruik in Portugal tien jaar na decriminalisering gehalveerd
Nooit eerder vlogen zo veel mensen naar een klimaattop, deze Nederlandse ‘leugenaars’ zijn erbij
Leger ‘bespioneerde’ Jensen.nl, gele hesjes en Viruswaarheid: ‘Big Brother is watching you’