De VS heeft de IS-terroristen gecreëerd en gaf landen in de regio groen licht om de terreurgroep te financieren en te steunen. Dat heeft de Libanese politicus en leider van de Libanese Hezbollah-beweging Hassan Nasrallah gezegd.
Hij deed zijn uitspraken dinsdagavond tijdens een live-uitzending vanuit Beiroet, kort nadat de Iraakse minister-president Haider al-Abadi de overwinning op IS in Mosul had geclaimd.
Nasrallah sprak vol lof over de Iraakse sjiitische paramilitairen, die een sleutelrol speelden in het verdrijven van de terreurgroep.
Gezamenlijke inspanning
Sinds de operatie op 17 oktober vorig jaar begon, heeft het Iraakse leger veel terrein gewonnen op IS in Mosul.
Hoewel het Amerikaanse leger claimt dat de strijd tegen terrorisme jaren zal duren, is er slechts een gezamenlijke inspanning voor nodig, aldus Nasrallah.
Hij vond het naar eigen zeggen ook mooi om te zien hoe verschillende etnische groepen in Irak de handen in elkaar hebben geslagen in de strijd tegen terrorisme.
Feliciteren
Premier al-Abadi reisde af naar Mosul om de overwinning uit te roepen en de strijdkrachten zelf te feliciteren met hun behaalde resultaten.
Hij bedankte de ‘heldhaftige strijders’ en het Iraakse volk voor het mogelijk maken van de herovering van Mosul op IS.
Krachten bundelen
Buurland Iran heeft Irak gefeliciteerd met zijn overwinning op IS en hulp aangeboden voor de wederopbouw van de door de terreurgroep vernietigde steden en infrastructuur.
“Wanneer de Irakezen hun krachten bundelen, is er geen limiet aan wat ze kunnen bereiken,” aldus de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Javad Zarif.
[PressTV]
Niets mis met hennepbrood
‘Dit boek is veruit de beste stemwijzer die er bestaat’
‘Close encounter’ tussen Jupiter, Venus en Mercurius (video)
Markeer 28 september in je agenda, anders moet je 18 jaar wachten
Buitenaards leven in Soest
NASA bevestigt dat de aarde een stuk groener is geworden. Deze twee onverwachte landen leiden de opmars
Brits echtpaar ‘ontvoerd door aliens bij Area 51’
Nieuwe omroep Ongehoord Nederland moet ‘verstikking van zeer eenzijdige NPO’ gaan verbreken. Nu is het tijd voor verandering: help jij mee?
Nieuwe documentaire ‘bewijst dat we niet alleen zijn in het universum’