Op haar foodblog Eet Het Beter deelt natuurvoedingsdeskundige Annemieke Statz gezonde recepten. Tussen gezondheid en voeding is namelijk een verband, zegt ze. Sinds enkele jaren houdt ze zich bezig met gezonde eetgewoontes.
“Toen mijn schoonvader kanker kreeg, ging ik mij verdiepen in de vragen waar kanker vandaan kwam en wat je er tegen kunt doen,” aldus Statz. Deze nare ziekte heeft geleid tot een zoektocht, die voor haar heeft geresulteerd in het maken van andere keuzes op het gebied van voeding.
Verdekte namen
Hiervan is suikervrij eten – vrij van geraffineerde producten – een voorbeeld. Daarnaast gaat ze steeds bewuster om met de herkomst van haar voeding, additieven (E-nummers), eet ze meer biologisch en minder brood en vlees.
Suikervrij eten bleek nog niet heel gemakkelijk voor Statz. “Suiker zit werkelijk overal in en vaak onder verdekte namen,” schrijft ze op haar blog. “Ook bleek witmeel (zoals tarwebloem in koek en taart) in je lichaam min of meer hetzelfde te doen als kristalsuiker.”
Darmklachten
Ze probeert minder pakjes en zakjes van merken als Knorr en Honig te eten. “Die hebben we niet meer nodig. Er zitten heel veel kunstmatige toevoegingen in. Wij maken eigenlijk alles zelf,” zegt ze.
“Waar ik de meeste moeite mee heb, is E621,” gaat ze verder. “Dat is een smaakversterker en die legt een gedeelte in je hersenen plat, waardoor je blijft eten en niet verzadigd raakt. Daarnaast zorgt het voor veel fysieke klachten bij mensen. Als ik in een restaurant iets kant-en-klaars heb gegeten, krijg ik darmklachten.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Premier van Israël: ongevaccineerden vormen bedreiging voor de samenleving
Actrice uit Los Angeles krijgt horrorbericht over brandstichting: ‘Het gebeurt overal’
Tijd om ‘deze poel van verderf te dempen’: Verdwijnt George Soros achter de tralies?
Amerika moet nu stoppen met het steunen en bewapenen van terroristen die Syrië kapot maken
Mysterieus geluid houdt Nederland in de ban: “Het was net of je trompetten hoorde schallen”
Een gigantisch stedelijk netwerk in niemandsland: mythische ‘verloren stad van Goden’ ontdekt in Cambodjaanse jungle
Groene thee roeit kanker met wortel en tak uit. Britse wetenschappers doen zeer opvallende vondst
Verbod dat op 1 oktober in Nederland ingaat doet juristen huiveren: ‘Dit is een gevaarlijke ontwikkeling’
Coronavirus ontsnapt uit laboratorium waar biowapens worden gemaakt? Deskundige schetst huiveringwekkend beeld