Een nieuwsbericht over de ‘warmste 5 april ooit gemeten’ maakte op internet veel los. Gerard de Boer beschuldigde het ANP van nepnieuws en voegde een afbeelding van een krantenknipsel bij waaruit blijkt dat het op 5 april 1957 nog warmer was in Nederland. Vervolgens zagen Weeronline, NOS-weerman Gerrit Hiemstra én het KNMI zich genoodzaakt op de tweet te reageren.
Beste Gerard! Om van een officieel record te kunnen spreken dan moet het record op het meetpunt De Bilt worden gemeten. Daar was het, sinds de metingen begonnen, op 5 april nooit warmer dan 19,4 graden. Gisteren werd het uiteindelijk 19,6 graden.
---Lees verder na dit advertentieblokje---— Weeronline (@weeronline) April 6, 2020
Dagrecords zijn dus gebaseerd op waarnemingen van De Bilt.
Voor de volledigheid: op de warmste 5 april steeg het kwik in De Bilt naar 19,5. Op 5 april 1957 was het 19,4 graden, terwijl ‘op vliegveld Twente 24 graden en op Deelen zelfs 26 graden werd gemeten’.
Klimaathysterie
Rob de Vos van website klimaatgek.nl reageert:
De maximum temperatuur van 5 april 2020 was dus 0,1 graad hoger dan in 1957, niet erg bijzonder. Wat wel bijzonder is, is dat we zo’n nieuw De Bilt-‘record’ waarbij het 0,1 graad warmer werd dan 63 jaar geleden voldoende interessant vinden om er een persbericht van te maken. De klimaathysterie van de afgelopen jaren heeft onze klimaatantenne hypergevoelig gemaakt voor dit soort ‘records’. Herhaling en nog eens herhaling is één van de machtigste propagandawapens.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Gevaccineerde CNN-verslaggever vraagt arts of hij zal sterven, 14 maanden later is hij dood
Europarlementariër laat geen spaan heel van pandemieverdrag: Al deze ‘complottheorieën’ zijn geen theorieën meer
Marc Van Ranst blijft teruggetrokken AstraZeneca-vaccin verdedigen: ‘Wanneer wordt hij veroordeeld voor massamoord?’
Honderdduizenden minderjarige meisjes misbruikt: politieagenten namen deel aan groepsverkrachtingen
Wybren van Haga is het zat: de tijd van leugens en schandalen is voorbij, trek de stekker eruit
Arts: Alleen al in Amerika kampen mogelijk tot wel 15 MILJOEN mensen met verwoestende gevolgen van de COVID-prikken
Presidentskandidaat Robert F. Kennedy: dit is de waarheid over de oorlog in Oekraïne
‘Misdadig! Deze regering heeft 1,5 jaar de tijd gehad hier iets aan te doen en niets gedaan’
Verkiezingen 2025: ‘Vergeet niet wie dit land in de problemen heeft gebracht de afgelopen 20 jaar’