Uit een recent onderzoek van het World Economic Forum (WEF) cum suis is gebleken dat er veel zorgen zijn over cyberveiligheid. Hoe kunnen we ‘cyberveiligheid’ waarborgen volgens het WEF? Juist, door ‘misinformatie’ en ‘desinformatie’ van internet te weren.
Het verontrustende rapport is op 5 december gepubliceerd en getiteld ‘Cybersecurity Futures 2030: New Foundations’. Weer dat jaartal 2030.
Belangrijkste ‘cyberzorgen’
Volgens het WEF zijn er digitale trainingen nodig om de dreiging van misinformatie en desinformatie te bezweren. Beide termen worden geschaard bij de belangrijkste ‘cyberzorgen’.
De auteurs van het rapport zien ‘stabiele overheden’ die een uitgebreide cyberveiligheidsstrategie hebben uitgestippeld als betrouwbare poortwachters van informatie. De studie gaat ook in op de rol van de overheid en private sector bij het behoud van vertrouwen en de vraag bij wie de censuurtaak moet komen te liggen.
Internet ‘immuniseren’
Eerder riep Klaus Schwab van het WEF op om ‘het internet te immuniseren’. We hebben vaccins nodig om onszelf te immuniseren en hetzelfde geldt voor cyberaanvallen, zei Schwab. We moeten niet alleen beschermen, maar ook immuniseren: “We moeten IT-infrastructuren bouwen met ingebouwde digitale antilichamen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VVD is voor een indirecte vaccinatieplicht: ‘Onvoorstelbaar!’
Pepijn van Houwelingen verbolgen: ‘Als dit geen ondermijning van onze democratie is, wat dan wel?’
Frans Timmermans tot de orde geroepen: ‘Toontje lager graag’
Het NOS Journaal doet aan framen, Trump-bashen en schendt zijn eigen code. Deze voorbeelden laten het zien
Deze ‘onmogelijke’ raketaandrijving werkt echt en kan in een paar uur de maan bereiken
‘Absurde’ bezuinigingen kabinet-Jetten: pijn voor burgers, feest voor lobbyisten
“Zon bepaalt levensverwachting bij geboorte”
Kijk: Wybren van Haga en advocaat Meike Terhorst proberen brief te overhandigen aan WHO-baas Tedros
Voormalig Chinese overheidsfunctionaris bevestigt bestaan aliens tijdens UFO-top