Gisteren was het precies 40 jaar geleden dat een onbekend vliegend object in Groot-Brittannië neerkwam.
De UFO stortte op 23 januari 1974 neer in het Berwyn-gebergte in Llandrillo in het noorden van Wales. Er wordt ook wel gesproken van het Welshe Roswellincident.
In de lucht werden een aantal vreemde lichten gezien waarna de grond begon te schudden. In eerste instantie dacht men dat een vliegtuig was neergestort of dat er een meteoriet was geëxplodeerd.
Militaire operatie
De politie en de luchtmacht zetten een zoekactie op touw, maar vonden niets. Later werd gesteld dat in het gebied een UFO was neergestort en dat er lichamen van buitenaardse wezens waren gevonden. Onderzoekers beweren dat de lichamen zijn overgebracht naar een topgeheim onderzoeksinstituut op Porton Down. De Britse overheid zou de informatie in de doofpot hebben gestopt.
Onderzoeker Andy Roberts toonde aan dat het leger het gebied had afgezet terwijl het toestel werd geborgen. Mensen in omliggende dorpen werden naar verluidt bezocht door de zogeheten ‘mannen in het zwart’.
Diverse Britse onderzoekers zeggen te hebben gesproken met getuigen die op de avond van de crash in het Berwyn-gebergte waren en hadden gezien dat buitenaardse wezens uit het toestel kwamen.
Ufoloog Russ Kellett stelde op basis van een rapport van de Britse kustwacht dat in diezelfde periode een militaire operatie werd uitgevoerd, genaamd Photoflash. Volgens Kellett werd de kust verlicht om UFO’s onder het wateroppervlak te kunnen zien.
Stuk metaal
Kellett had contact met een visser die in de buurt van Puffin Island een UFO uit het water had zien komen. Hij werd daarnaast benaderd door een aantal mensen die naar eigen zeggen in Llandrillo waren tegengehouden door militairen.
“Ze zagen hoe buitenaardse wezens uit het toestel kwamen en door militairen in een vrachtwagen werden gestopt,” zei Kellett. Hoewel de bewuste getuigen niet meer in leven zijn, heeft hij nog wel een vreemd stuk metaal dat na het incident is gevonden.
Volgens één theorie explodeerde op 23 januari 1974 een meteoriet boven het Berwyn-gebergte en deed zich tegelijkertijd een aardbeving voor. Enkele jaren geleden kwam het Britse ministerie van Defensie met een soortgelijk verhaal. Veel van de getuigen kunnen zich echter niet vinden in de conclusies van het ministerie.
“Er is die avond iets gebeurt wat de autoriteiten stil willen houden,” zei Huw Lloyd, één van de getuigen. “Een UFO behoort zeker tot de mogelijkheden. Ik denk alleen dat we nooit zullen horen wat het geweest is.”
Bekijk ook de aflevering Britain’s Closest Encounters: Berwyn Mountain Mystery die op 2 juli 2008 op de Britse televisie werd uitgezonden:
Gerelateerd:
- Ex-CIA-agent biecht op: ‘Buitenaardse toestellen in Area 51’ (video)
- FBI-memo blaast Roswelldebat nieuw leven in
- UFO-stukken meest gelezen in FBI Vault
- Travel Channel onderzoekt UFO-wrakstukken Russisch Roswell
- Oud-redacteur spreekt zich uit over Roswellincident
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






RIVM kwam begin 2022 met dit onthutsende adviesrapport over het vaccineren van jongeren: ‘Onvergeeflijk’
Winterdip? Met hypnose in minder dan een uur je energie terug
Rode lijnen in Davos: verspreekt Rutte hier de waarheid?
LED verlichting, de toevoeging die elke woning nodig heeft
Wat je niet te horen kreeg over de bomaanslagen in Boston (video)
Cannabis is voor deze vrouwen het enige wat helpt tegen ziekte van Crohn. Hun vader hangt nu een celstraf boven het hoofd
Groene buitenaardsen ‘met crèmekleurige buik’ gemeld in Engeland
Den Haag dichtgezet met grote legervoertuigen: ‘Het blijft een bizar gezicht’
Verkiezingsprogramma D66 ontleed: ‘Ze zeggen vrijheid, maar leveren vooral dwang’