Er lopen veel lijntjes tussen het KNMI en het door Klaus Schwab opgerichte World Economic Forum. Hoofddirecteur is Maarten van Aalst en hij is verbonden aan het WEF.
Hij was namens het instituut aanwezig op de klimaattop COP28 in Dubai. De klimaatconferentie stond grotendeels in het teken van de Global Stocktake: voor het eerst werd getoetst hoe ver de wereldgemeenschap is in het bereiken van de in 2015 overeengekomen klimaatdoelen en welke vervolgstappen er nodig zijn.
Bekijk de opname van ‘Nederland wat is er gaande’:
Ook andere medewerkers van het KNMI, zoals senior researchers dr. Karin van der Wiel en dr. Geert Jan van Oldenborgh, zijn verbonden aan het WEF.
Het KNMI draagt bij aan de Sustainable Development Goals (SDG’s) om van de wereld ‘een betere plek te maken in 2030’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Analist: 20 miljoen mensen overleden door de prik, 2,2 miljard kampen met vaccinatieschade
Congreslid: Publiek zou ‘compleet van slag raken’ van volledige UFO-informatie
Is Epstein gewurgd? Zie hier wat er in het autopsierapport van de beruchte pedomiljardair staat
VIDEO: Audi laat auto’s op water en CO2 rijden
Fraude? ‘Onverklaarbaar veel stemmen voor D66 in Ede’
VIDEO: Bewijs dat de Amerikaanse overheid de opkomst van terreurgroep IS juist steunde
Alarmerende en verontrustende ontdekking over ‘oudste piramide ter wereld’ en dit heeft het WEF ermee te maken
Breatharians Akahi en Camila leven van licht (video)
Gast van Tucker Carlson luidt noodklok over kindermisbruik: ‘Het zijn vampiers die mensenvlees eten’