Een wetenschapster die zichzelf Bionerd noemt, doet de wereld versteld staan met haar avonturen in Tsjernobyl, waar in 1986 een grote kernramp plaatsvond.
Ze werd gebeten door radioactieve mieren, at radioactieve appels die aan de boom groeien in Pripjat, nam een kijkje in de oude kerncentrale en zwom in de radioactieve zee.
Ze legt al haar belevenissen in het gebied vast op video en zet de filmpjes vervolgens op YouTube. Sinds de kernramp is het gebied afgesloten voor publiek. Oekraïense wetenschappers hebben gezegd dat Tsjernobyl de komende 22.000 jaar onbewoonbaar zal blijven voor mensen.
Bionerd beweert dat ze aan meer straling is blootgesteld in het ziekenhuis en eerder kanker zal krijgen van zwemmen in de zee zonder zonnebrandcrème. “In Tsjernobyl is de stralingsdosis veel lager,” zei ze. “Bij de medische ingrepen in het ziekenhuis ben ik aan veel meer straling blootgesteld dan in Tsjernobyl. Als ik kanker had, zou ik dat waarschijnlijk op de spoedeisende hulp hebben gekregen.”
Ze deed eerst vooral onderzoek naar stralingsniveaus en besmettingsgevaar, maar nu gaat ze er naartoe uit liefde voor de plaats. “Als je er bent geweest en deze tijdscapsule hebt ervaren, zul je het begrijpen,” zei ze. “De tijd is er gestopt op het moment dat de reactor ontplofte.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Rutte, De Jonge en Grapperhaus testen positief op corruptie en crimes against humanity’
Omvang en kracht tornado’s Polen ‘ongekend’ (video)
Juridisch expert: ‘Rutte had geboeid de zaal moeten verlaten’
Wat wist overheid wanneer over gevaren covidprik? Arts dient informatieverzoek in en krijgt schok van haar leven
Appjes tussen Hugo de Jonge en zijn ambtenaar ‘geven mooi inkijkje in hoe media dansen op de toon van de muziek’
Verontwaardiging na uitspraken staatssecretaris Van der Burg: ‘Wat hééft dit kabinet toch met dwang?’
Veel militairen zijn ‘pertinente leugens en angstporno’ over ‘Russische’ drones grondig beu, maar moeten zwijgen
En dit noemen we tegenwoordig ‘natuurherstel’: ‘Werkelijk complete waanzin’
Filmpje: Europarlementariër laat tijdens donderspeech geen spaan heel van Von der Leyen