Wie heerst over de wereld? Wie start oorlogen en pandemieën? Is het Biden? Is het Poetin? Geloven dat de farmaceutische industrie gezonde burgers wil, is hetzelfde als geloven dat de militaire industrie streeft naar wereldvrede, zei Europarlementariër Mislav Kolakusic in het Europees Parlement.
BlackRock, Vanguard en State Street – investeringsfondsen waar de meeste mensen nog nooit van hebben gehoord – beheren meer dan 15 biljoen dollar aan vermogen. Deze vermogensbeheerders hebben belangen in alle grote farmaceuten, media, transportbedrijven, wapenfabrikanten en banken.
SHARE Who really rules the world and starts wars and pandemics. Putin 🇷🇺 ? Biden 🇺🇸 ? Xi 🇨🇳 ? Or those who manage all the important companies in the world and earn thousands of billions of dollars? #Blackrock #Vanguard pic.twitter.com/tPSy8dNp7N
— Mislav Kolakusic MEP 🇭🇷🇪🇺 (@mislavkolakusic) November 9, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Onverzadigbare hebzucht
Het zijn de grootste aandeelhouders van onder meer Pfizer, Moderna en Johnson & Johnson. Ze hebben een meerderheidsbelang in zes van de 10 grootste farmareuzen. Ze hebben een meerderheidsbelang in alle bedrijven die coronavaccins hebben vervaardigd.
Het feit dat we kampen met torenhoge inflatie, die gewone burgers nog het meest treft, is geen economisch fenomeen, maar het gevolg van de onverzadigbare hebzucht van de eigenaars van deze vermogensbeheerders die de prijzen bepalen, stelt Kolakusic.
Volstrekt helder
Ze hebben ook de militaire industrie in de zak. BlackRock, Vanguard en State Street bezitten de grootste wapenfabrikanten, waaronder Lockheed Martin, Boeing en Northrop Grumman.
Het is volstrekt helder wie over de wereld heerst en alle belangrijke besluiten neemt, of het nu gaat om oorlogen of pandemieën, zegt Kolakusic.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Experts waarschuwen voor digitale euro: ‘Dan kom je richting een digitale enkelband’
“Oud-minister Els Borst was BVD-agente”
Trump in afscheidstoespraak: Het beste moet nog komen
‘Mijn oma is een oude milieuzeug’. Kijk hoe Duitse kinderen worden geïndoctrineerd
Docente Nederlands gaat internet over: ‘Wij doen niet mee aan medische apartheid’
Filmpje: ‘Dé samenvatting van de VVD in één minuut’
Roep om mainstream media aan te merken als terreurorganisaties, dit zijn de ergste
Nederlander geeft niks meer aan Rode Kruis: ‘Historisch lage opbrengst’. Is dit de reden?
Zo kan het ook: deze minister moet 20 maanden brommen om mondkapjesdeal