De Amerikaanse stad Minneapolis staat in brand. Er vinden plunderingen en schermutselingen met de politie plaats. De aanleiding hiervoor is de gruwelijke dood van George Floyd, die stierf nadat een politieagent bijna 10 minuten met zijn knie op zijn nek drukte. Zijn dood is vastgelegd op video. Alle vier agenten die betrokken waren bij het incident zijn ontslagen. President Trump heeft de FBI en het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek in te stellen.
De agent die Floyd doodde, Derek Chauvin, was eerder betrokken bij dodelijke schietpartijen. Eén van de zaken werd behandeld door de Democratische ex-presidentskandidaat en senator Amy Klobuchar, indertijd aanklager. Ze besloot toen om de agent niet te vervolgen.
Drie andere schietpartijen
Chauvin schoot in 2006 Wayne Reyes dood nadat hij een geweer op hem gericht zou hebben. Ook andere politieagenten die betrokken waren bij bijna 30 schietpartijen werden niet vervolgd door Klobuchar.
Journalist Daniel Nichanian merkt op: “De politieagent die George Floyd heeft gedood, was ook betrokken bij drie andere schietpartijen. Eén daarvan vond plaats toen Klobuchar aanklager was. Ze heeft hem en zoveel andere [agenten] niet aangeklaagd.”
The police officer who killed George Floyd was also part of 3 other police shootings of civilians, incl. one while Klobuchar was county prosecutor.
Klobuchar did not press charges against him, & so many others: https://t.co/iiKPK4UUZ8
also: https://t.co/T2t1ssHFG7 pic.twitter.com/VW0AkfzJM9— Taniel (@Taniel) May 28, 2020
Klobuchar wil graag running mate worden van Joe Biden, maar je zou zeggen dat haar kansen nu zo goed als verkeken zijn.
Beelden van het protest in Minneapolis:
DEVELOPING: Thousands join protest in Minneapolis after in-custody police death of George Floyd – https://t.co/8oCjwOm4Xw
— Breaking911 (@Breaking911) May 27, 2020
[Townhall]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mede-oprichter Greenpeace: “Global warming is een leugen”
‘Bizar, echt schokkend’: hier worden 13.000 bomen gekapt om ‘de natuur te redden’
MH17 kan ook naar beneden zijn gehaald door Oekraïne. Aanstaand senator doet opzienbarende uitspraken
“Boven de koning der Nederlanden staan de criminelen”
Wat de AIVD en de media je niet vertellen over de ‘Russische hacks’. Een inhoudelijke analyse
Vrij baan voor de brexit. Hoe het Britse volk wraak nam op het politieke establishment
Viroloog Marc Van Ranst krijgt 2 Nederlandse eredoctoraten: ‘Een ontzettende schande’
Ik verzoek de Tweede Kamer: grijp in. Dit zwartboek over het NOS Journaal opent vele Nederlanders de ogen
Kijk: Premier Nieuw-Zeeland geeft toe dat ze twee klassen creëert, gevaccineerden krijgen privileges