In 1975 en 1976 onthulde de Commissie-Church dat de CIA jarenlang in het geheim heeft geprobeerd om internationale leiders uit de weg te ruimen, waaronder Fidel Castro. Het is goed om hier even bij stil te staan, aangezien de Amerikaanse president Barack Obama heeft aangegeven dat hij de banden met Cuba wil aanhalen.
De toenadering tussen de twee landen komt na een gevangenenruil en zou een grote koerswijziging betekenen na 55 jaar vijandigheid. Obama wil het Amerikaanse handelsembargo jegens Cuba versoepelen en binnen afzienbare tijd diplomatieke betrekkingen aangaan met Cuba.
In de jaren zeventig voerde een groep Cubaanse ballingen een geheime oorlog tegen het regime van Castro. Ze vielen Cubaanse ambassades en diplomaten aan in onder meer Buenos Aires, Lissabon, Mérida, Mexico en New York City. Ze bliezen zelfs een vliegtuig op van de Cubaanse luchtvaartmaatschappij Cubana de Aviación, waarbij 73 mensen om het leven kwamen.
Veel leden van deze groep ballingen waren werkzaam voor de Amerikaanse overheid. Het waren Amerikaanse soldaten, maar dat mocht niemand weten.
In 1977, niet lang na het rapport van de Commissie-Church, maakte Bill Moyers een documentaire getiteld ‘The CIA’s Secret Army’. In onderstaand fragment gaat hij in op de gebeurtenissen die leidden tot de Invasie van de Varkensbaai, de mislukte invasie in Cuba die werd gesteund door de CIA.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ons heelal groeit steeds sneller. Deze controversiële theorie verklaart hoe dit kan
Wat er niet klopt aan de ‘massaslachting in Boetsja’
Europarlementariër uit ferme kritiek op schimmige SDG’s: ‘Dit ondermijnt de democratie’
Vermeende resten buitenaards wezen onderzocht
Enorme sinkhole ontstaan op Schotse golfbaan
Onze democratie verkeert in een crisis. Kijk en huiver
Kijk: WHO-baas Tedros lacht in zijn vuistje na vraag over volgende pandemie
Kijk: Rob Jetten (D66) bij Bar Laat met 1 simpele vraag totaal klemgezet, en dus wordt er snel ingegrepen
Deze politiemedewerker staakt vandaag: ‘Voor mij is het ook genoeg, mijn grens is bereikt’