
Volgens geruchten was koning Willem III door een ziekte onvruchtbaar en kan hij dus niet de biologische vader zijn geweest van Wilhelmina.
Is de lijn van Oranje-Nassau onderbroken?
Sommigen stellen dat de echte vader van Wilhelmina jonkheer Sebastiaan Mattheus Sigismund de Ranitz was. Hij was adjudant van koning Willem III en privésecretaris van koningin Emma.
Meer kinderen
De publicaties hierover waren afkomstig van schrijver en politicus Louis Hermans, redacteur van het tijdschrift De Roode Duivel.
Hermans suggereerde in meerdere artikelen dat Emma en De Ranitz een verhouding hadden en dat er meer kinderen waren, die naar het buitenland waren gebracht.
Volgens biograaf en historicus Dik van der Meulen zijn er geen concrete aanwijzingen voor zijn vaderschap van Wilhelmina.
Oude informatie
Historicus Gerard Aalders merkt echter op dat Van der Meulen in de archieven alleen toegang heeft gekregen tot oude informatie en dat er sindsdien veel nieuw materiaal bij is gekomen.
Willem III had drie zoons, die uiteindelijk alle drie kwamen te overlijden.
Hij besloot met de 41 jaar jongere Emma van Waldeck-Pyrmont te trouwen. Zij kregen vervolgens één dochter: Wilhelmina.
Vraagteken
De koninklijke dynastie was zodoende op het nippertje gered.
Op zijn sterfbed vertoonde Willem III krankzinnig gedrag. Men vermoedde dat hij aan syfilis leed, een ziekte die in verband werd gebracht met onvruchtbaarheid.
De theorie van het vaderschap van De Ranitz zal dus een vraagteken blijven, totdat wetenschappers wellicht ooit toegang krijgen tot de koninklijke grafkelders in Delft en DNA-onderzoek mogen doen.
Ik geloof niet dat wetenschappers ooit toegang krijgen tot de koninklijke grafkelders om DNA-onderzoek te doen. Ze zullen er alles aan doen om dit geheim te houden.
Gezien het feit wat een hoeveelheid mensen ze steeds weer op de been krijgen, bv Koningsdag , zal het de meeste mensen een worst zijn welk bloed eraan kleeft of in zit. Allemaal sprookjes die de mensheid zelf heeft bedacht. En ach het kost wat zo’n illusie…..
Sterker nog. Volgens berichten is juliana niet eens de dochter van wilhelmina. Na de zoveelste miskraam is juliana in het geniep geadopteerd.
Latijns, Europees, Romeins, Frans, Spaans, Vikings, Moddermans, Saksisch, Huns, Keltisch, Mongools….
Het lijkt wel of de ‘koninklijken’ een verzamelbank van ‘bloed’ zijn. Lopende bloedbanken.