Goldman Sachs is goed vertegenwoordigd in het regeringsteam van aankomend president Donald Trump.
In het nieuwe team zitten inmiddels al drie bankiers van de Amerikaanse zakenbank.
Trump benoemde Steve Bannon, voormalig manager van Goldman Sachs, tot zijn strateeg en persoonlijk adviseur.
Steven Mnuchin, die zijn loopbaan begon als investeerder bij de zakenbank, wordt de nieuwe Amerikaanse minister van Financiën.
Mr. Wall Street
Deze keuze is pikant omdat Trump in zijn campagne steeds fel uithaalde naar de algemeen directeur van Goldman Sachs. Die zag hij als de personificatie van de elite die het volk ‘heeft bestolen’.
Trump wil bovendien Gary Cohn, een bestuurder van de bank, in zijn team hebben.
Opgemerkt wordt dat bankiers van Goldman Sachs een vertrouwd gezicht zijn in het Witte Huis sinds Franklin Roosevelt in de jaren dertig Sidney Weinberg aantrok.
Weinberg, die de bijnaam Mr. Wall Street had, diende ook als adviseur onder Harry Truman, Dwight Eisenhower en Lyndon Johnson.
Government Sachs
Aangezien Goldman Sachs steeds meer krachten leverde aan de Amerikaanse regering, begon men de zakenbank ook wel Government Sachs te noemen.
Zo diende Robert Rubin als minister van Financiën onder president Clinton. Voordat hij deze functie vervulde, werkte hij 26 jaar voor Goldman Sachs, waar hij opklom tot bestuurslid.
Hank Paulson was onder George W. Bush minister van Financiën. Hij was vroeger voorzitter en algemeen directeur van de bank.
Financiële crisis
De impact van de bank op de politiek blijft niet beperkt tot de VS. Mark Carney, gouverneur van de Britse centrale bank, begon zijn carrière bij Goldman Sachs.
José Manuel Barroso, van 2004 tot 2014 voorzitter van de Europese Commissie, maakte onlangs de overstap naar de bank.
De zakenbank wordt gezien als één van veroorzakers van de financiële crisis in 2008.
Mr Trump, this is bullshit. Can you hire someone who doesn’t work for Goldman Sachs?
What about that swamp? Huh? https://t.co/t2QkXsrtBy
— Joe Walsh (@WalshFreedom) 30 november 2016
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Miljarden belastinggeld naar Gates gesluisd voor population control-programma’s
Analist: “Gladio en Israël mogelijk achter moord op Russische ambassadeur”
NOS Journaal is de lakei van D66. Dit is te schandalig voor woorden
‘Schokkend telefoongesprek’: vader belt apotheek nadat zoontje (7) vaccinatieschade heeft opgelopen
Amerikaanse topdiplomaat: Het einde van de Nieuwe Wereldorde
Trump doet wat niemand mogelijk achtte: 3 historische vredesdeals in 29 dagen
‘Ik begrijp niet waarom zo’n beetje alle wereldleiders als schoothondjes achter Klaus Schwab aanlopen’
Is mierikswortel de sleutel tot genezing van kanker? Wetenschappers doen belangrijke ontdekking
24 mysterieuze nieuwe geogliefen ontdekt bij Nazcalijnen in Peru