Voormalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib deed in het VPRO-programma Zomergasten opmerkelijke uitspraken over de Nederlandse schaduwmacht.
Er zijn topambtenaren die gewoon machtsposities claimen, zei Arib in gesprek met Theo Maassen. “Het is een ongecontroleerde macht.”
Politici kunnen worden afgerekend op wat ze wel en niet doen. Topambtenaren met heel veel invloed beïnvloeden achter de schermen het parlementaire proces, stelde Arib. Ze hebben contacten met departementen en de ministers. En zij kunnen niet worden weggestuurd.
Ik vind dit stukje over de top ambtenaren ook zeer interessant…de ongecontroleerde echte macht in Nederland. pic.twitter.com/whLJZoKzXA
— Mcbubbe (@Bubbewappieurk) August 8, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dat werd de ondergang van Arib
Arib heeft de topambtenaren altijd buiten de deur gehouden. “Ze verzette zich tegen de macht van de topambtenaren in haar rol als Kamervoorzitter. Dat werd de ondergang van Arib. De macht in Nederland ligt alleen maar voor de schijn in het parlement,” merkt journalist Joost Niemoller op.
Vorige maand schreef Marianne Zwagerman een column over deze ongecontroleerde macht. Als we de vastgelopen democratie weer willen laten functioneren, moet volgens haar het hele openbaar bestuur op zijn kop. “Een bezem zal niet genoeg zijn, de hogedrukspuit moet op de diepere lagen van de macht.”
Oerwoud aan schaduwmacht
“Wij kiezen zogenaamd wel de mensen die ons land besturen en dat bestuur controleren, in de praktijk is de macht op onzichtbare plekken in handen van mensen van wie de gemiddelde Nederlander de naam niet kent,” zegt ze.
Er is in Nederland een oerwoud aan schaduwmacht opgebouwd, die vaak gefinancierd wordt door vage clubjes als de Postcodeloterij, die ook het Koningshuis in de greep heeft, aldus Zwagerman.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse topdiplomaat: Het einde van de Nieuwe Wereldorde
Toch iets buitenaards? Onverklaarbaar object vastgelegd boven Pijnacker
Schoolkinderen getuige van spectaculaire UFO-landing. In deze nieuwe docu vertellen ze wat ze hebben gezien
Jongetje (7) met downsyndroom maakt opzienbarende foto in vliegtuig. Is dit zijn beschermengel?
UFO-klokkenluider: wat ik met eigen ogen heb gezien, is zeer verontrustend
VIDEO: Een zomer vol supermanen in aantocht
Buitenaardsen in Nazca en Cuzco (video)
Arts doet boekje open over vaccinatieschade bij zijn patiënten: ‘Mensen zijn misleid’
Oekraïense politicus: dit gebeurt er met al die miljoenen die Oekraïne gedoneerd krijgt