De Maleisische premier Mahathir Mohammad trok onlangs in de media de verantwoordelijkheid van Rusland voor de MH17-ramp in twijfel.
Dat is opmerkelijk, aangezien Maleisië deel uitmaakt van het Joint Investigation Team (JIT).
In een interview met Bonanza Media doet Mohammad een boekje open over de werkwijze achter de schermen bij het officiële onderzoek naar de ramp.
Oneerlijk en ongewoon
“Al vanaf het begin willen ze ons niet betrekken bij het onderzoek,” aldus de premier.
“Dit is oneerlijk en ongewoon,” benadrukte hij.
“Ze kijken niet echt naar de oorzaken van de crash of wie ervoor verantwoordelijk is,” zei Mohammad. “Ze hebben al besloten dat het Rusland moet zijn.”
Onacceptabel
Wij vinden deze houding onacceptabel, zei de premier.
“Wij hechten vooral belang aan het rechtssysteem en gerechtigheid,” klonk het.
Eerst moet worden onderzocht door wie de raket is afgevuurd en dan pas zijn wij bereid om de conclusies van het rapport te accepteren, besloot hij.
Bekijk het fragment hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Woo-verzoek na onverwacht politiebezoek bij demonstrant levert vooral zwartgelakte documenten op: ‘Het is een farce’
Jacinda Ardern oogst stevige kritiek na optreden bij Eva Jinek: ‘Zij is hét schoolvoorbeeld van Orwelliaanse omkering’
Oversterfte weggemoffeld op coronadashboard: wat probeert men hier allemaal te verdoezelen?
Nederland ook uit de EU? Dit bizarre beleid is de druppel
Oud-burgemeester Livingstone: “We worden al tientallen jaren voorgelogen over Rusland”
Victoria Beckham ziet UFO
“Laat dit een waarschuwing zijn voor ouders”: HPV-vaccin Gardasil vernielt eierstokken van 16-jarig meisje
‘Australië en Nieuw-Zeeland kondigen binnenkort energielockdowns aan’
Neuroloog trekt van leer: ‘Politici drijven ons steeds verder het coronamoeras in’