Het verhaal over de laptop from hell van Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse president Joe Biden, kwam in de media nauwelijks aan de orde. De e-mails die op de laptop staan, laten onder meer zien hoe de familie Biden zich heeft verrijkt.
Onlangs bleek uit de vrijgegeven Twitter Files dat het verhaal door Twitter werd gecensureerd. Centraal in de documenten staat het wegfilteren van een voor de president pijnlijk verhaal over wangedrag van zijn zoon Hunter op het sociale medium.
Sleutelrol
First Draft News, een non-profit die werd gefinancierd door de Open Society Foundations van miljardair George Soros, speelde een sleutelrol bij het censureren van het verhaal over de laptop, blijkt uit interne documenten die zijn gepubliceerd. De organisatie is in juni opgeheven.
Het Aspen Institute, dat wordt gefinancierd door onder andere de Rockefeller Foundation, organiseerde in september 2020 een oefening voor media en social media over hypothetische datalekken, zoals het verhaal over de laptop van Hunter Biden, dat een maand later naar buiten kwam.
31. The organizer was Vivian Schiller, the fmr CEO of NPR, fmr head of news at Twitter; fmr Gen. mgr of NY Times; fmr Chief Digital Officer of NBC News
Attendees included Meta/FB’s head of security policy and the top nat. sec. reporters for @nytimes @wapo and others pic.twitter.com/3yO5ZIc2Jy
— Michael Shellenberger (@ShellenbergerMD) December 19, 2022
Burisma
Claire Wardle, voormalig directeur en oprichter van First Draft News, deed mee aan de oefening, blijkt uit een gepubliceerde e-mail.
De oefening van het Aspen Institute was getiteld ‘The Burisma Leak’ en ging over een aantal hypothetische lekken waaruit bleek dat Hunter Biden meer geld had verdiend bij het Oekraïense gasbedrijf Burisma dan eerder bekend en dat hij met zijn vader over zijn werkzaamheden had gecommuniceerd.
Het doel van de oefening was om de media en social media voor te bereiden op het verhaal over de laptop van Hunter Biden. Het gevolg was dat de media het doodzwegen en social media het censureerden.
[Becker News via Daily Caller]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat doe jij tegen de onzekerheid door deze bizarre tijden?
Jeff Hoeyberghs haalt uit naar Marc Van Ranst & Ab Osterhaus: ‘Vertegenwoordigers van Big Pharma!’
Het World Economic Forum wil niet dat je deze dronebeelden van hun hoofdkwartier ziet
‘Fatsoenlijke’ Bontenbal geconfronteerd met oude tweet: ‘Stompzinnige, kwaadaardige opmerkingen over klimaatverandering’
Groningse psychiater trekt vergelijking tussen ‘complotdenkers’ en mensen met een psychose
Coronapiek op Terschelling, de gemeente met de op 1 na hoogste prikgraad van Nederland
Journalist wil verslag doen van Roemeense verkiezingen, wordt gearresteerd en land uitgezet: ‘Dit is echt heel schokkend’
Boekhoudkantoor heeft liever niet-gevaccineerde sollicitanten: ‘Geven blijk van veerkracht en kritisch denken’
Too big to jail: waarschijnlijk geen straf voor Wall Street-topmannen