De Groene Draeck, het zeiljacht van prinses Beatrix, wordt helemaal gerenoveerd. Het wordt van binnen en van buiten gestript, de romp wordt geconserveerd en installaties en inrichting worden vervangen.
Het Koninklijk Huis laat weten: “Het zeiljacht de Groene Draeck is sinds 2021 uit de vaart voor groot onderhoud. Het gaat om een grootschalige renovatie en revisie van vrijwel het gehele schip. Het zeiljacht zal naar verwachting aan het eind van de zomer van 2022 vaarklaar zijn.”
Er is alleen één probleem: de renovatie valt duurder uit dan gepland. De kosten zijn hoger dan het vijfjarenbudget dat ze ontvangt van het ministerie van Defensie. Dat budget is vastgesteld op 435.000 euro. Prinses Beatrix zegt mee te betalen aan de renovatie.
‘Beatrix moet alles zelf betalen’
Op 23 februari kwam ze zelf een kijkje nemen op de werf waar experts de prijzige refit uitvoeren, laat journalist Menno Swart weten. “435.000 euro belastinggeld aan onderhoud! De privé-zeilboot van prinses Beatrix is een bodemloze put,” stelt hij.
Swart is van mening dat Beatrix alles zelf moet betalen. De meeste mensen zijn het met hem eens, zo blijkt uit een twitterpoll die hij eraan heeft gewijd. Ruim 80 procent is het eens met zijn stelling.
Nul reden
Hij krijgt bijval van Story-baas Guido den Aantrekker: “Er is nul reden waarom de gemeenschap überhaupt voor het onderhoud zou moeten betalen.”
De uitkering van prinses Beatrix is gestegen van 564.000 euro tot 569.000 euro. Ze krijgt daarnaast een uitkering van 1,1 miljoen euro voor personele en materiële uitgaven. Totale uitkering: 1.669.000 euro.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






3 tips om alles te manifesteren via positieve hersenspoeling
Ziekenhuizen VS houden rekening met bijna 500.000 doden door coronavirus, onthullen gelekte documenten
Vrijgegeven e-mails: Ze hebben al die tijd geweten dat DNA in mRNA-vaccins in het genoom kan integreren
Noam Chomsky: “Vluchtelingencrisis het gevolg van Amerikaanse en Britse invasie van Irak”
Oud-presidentskandidaat legt uit: hierom moet het World Economic Forum verdwijnen
‘Rob Jetten gaat ons echt nooit vertellen wat zijn idiote wet de Nederlandse belastingbetaler gaat kosten’
Holbewoners? Nieuwe Israëlische studie dwingt ons anders te kijken naar neanderthalers
GGD-medewerker: ze maken mensen bang voor omikron om die boosterprik te kunnen geven
Advies Hoge Raad: veroordeling van Willem Engel voor oproep om te demonstreren tijdens corona is onjuist