
Nu de Franse lockdown stapje voor stapje wordt afgebouwd, beginnen de protesten langzaam maar zeker weer op gang te komen. Er doen opvallend veel zorgmedewerkers mee aan de demonstraties.
Artsen en verpleegkundigen stonden vorige week vrijdag recht tegenover Macron tijdens een protest bij een groot ziekenhuis in Parijs. Ze eisten een hoger salaris en een hervorming van de gezondheidszorg, die vanwege de bezuinigingen in de afgelopen jaren al snel onder druk kwam te staan tijdens de coronacrisis.
“Wij zijn wanhopig. We geloven niet meer in u,” zei een verpleegster die Macron confronteerde voor het Pitie-Salpetriere-ziekenhuis. De president was goed voorbereid. Hij liet bij zijn bezoek geen enkele fotograaf of verslaggever toe.
PARIS – Manifestation des soignants et de #GiletsJaunes : plusieurs centaines de personne demandent + de moyens pour l’hôpital public. #Covid_19 pic.twitter.com/XAY2wZ6Fmw
— Clément Lanot (@ClementLanot) May 21, 2020
Medaille
Verleden week demonstreerden daarnaast 300 zorgmedewerkers bij een ziekenhuis in Saint-Etienne. Het management probeerde tijdens de pandemie een reorganisatieplan door te drukken.
In Bordeaux heeft zorgvakbond SUD aangekondigd voor onbepaalde tijd te gaan staken bij het grootste ziekenhuis van de stad. Medewerkers klagen over het salaris en onderbezetting.
Vele honderden zorgmedewerkers deden vorige week mee aan een demonstratie bij het Robert Debre-ziekenhuis in Parijs.
De overheid heeft alle zorgmedewerkers een bonus beloofd. Daarnaast krijgt iedereen die aan de frontlinie van de epidemie staat een speciale ‘medaille’.
? Les soignants, les soignantes se battent depuis des années.
Leur combat était légitime, il était juste. Il était méprisé par le gouvernement.
Ce Jeudi, le mouvement social montre sa puissance devant l’hopital Robert Debré. Tous ensemble pour l’hopital public ! ? pic.twitter.com/0XtWeqTaAw
— Eric Coquerel (@ericcoquerel) May 21, 2020
De zorgwerkers zeggen dat ze niet op een medaille zitten te wachten. “Ziekenhuizen hebben geen medailles nodig, ze hebben geld nodig,” aldus campagnegroep Collectif Inter-Hopitaux.
Franse artsen komen ook in opstand tegen de overheidsdwang en eisen het recht om zelf medicijnen voor te schrijven:
Franse artsen komen in opstand tegen de overheidsdwang en eisen recht om zelf medicijnen voor te schrijven. Bizar detail: het levensreddende #hydroxychloroquine is verboden, maar middelen die het levenseinde versnellen mogen wél. #geronticide #covid19 https://t.co/ZTIbzIQM0W
— Jan Gajentaan (@jangajentaan) May 21, 2020
De situatie in Nederland is nagenoeg hetzelfde. Er is jarenlang bezuinigd op de zorg en artsen mogen niet zomaar medicijnen voorschrijven tegen corona. Het grote verschil met Frankrijk is dat zorgwerkers hier niet in opstand komen tegen het beleid van Rutte en Van Dissel.
Beschamend! Het parlement vertegenwoordigt het volk niet meer. Nigel Farage haalt uit naar liegende politici
VIDEO: “Franse astronaute waarschuwde vlak na zelfmoordpoging voor aliens”
Mensen die klinisch dood waren delen hun ervaringen. Dit zijn de bijzondere dingen die ze zagen
Journalist bezoekt Kiev en Marioepol: ‘Geen bewijs voor Russische aanvallen op burgerdoelen’
De cijfers zijn binnen: Coronavirus ‘niet dodelijker dan de griep’
Asielzoekers op de Titanic en de Nederlander naar het Leger des Heils: ‘Zo diep zijn we gezonken’
10 zaken die u niet wist over de kredietbeoordelaars
“Beatles hebben nooit bestaan”
“De wereld ontwaakt en dat is magisch om te zien”