Op vrijdag 20 januari werd Donald Trump ingezworen als president van de Verenigde Staten. Een dag later verklaarde hij dat hij in oorlog was met de media.
Tijdens een bezoek aan het hoofdkantoor van de CIA zei hij dat hij de inlichtingendienst steunde en dat alle berichten over het tegendeel verzinsels waren van de media.
Journalisten kregen ook het verwijt dat ze de opkomst bij de eedaflegging de dag ervoor bewust onderschat hadden, om de nieuwe president in een slecht daglicht te stellen.
Vals nieuws
“We hadden een massa mensen bijeengebracht. En vervolgens sta ik vanochtend op, zet ik de tv aan en zie ik dat ze een leeg veld tonen,” zei Trump.
“Toen ik mijn speech hield en opkeek, leek het wel alsof er een miljoen of anderhalf miljoen mensen stonden,” vervolgde hij. “En dan tonen zij een lege vlakte waar bijna niemand staat.”
Zijn perschef Sean Spicer beschuldigde sommige media er tijdens zijn eerste persconferentie van ‘opzettelijk vals nieuws te verspreiden’.
Verantwoordelijk
Hij kwam met een stevige verklaring, waarin hij de media verweet een minder grote opkomst te tonen.
“Dit was het grootste publiek ooit dat een inauguratie heeft aanschouwd, punt uit,” zei Spicer. “Deze pogingen het enthousiasme over de inauguratie te verminderen zijn schandelijk en verkeerd.”
Hij zei verder dat de nieuwe regering de media verantwoordelijk gaat houden voor onjuiste verslaggeving.
Meest oneerlijke menselijke wezens
“Ik ben verwikkeld in een oorlog met de media. Zij behoren tot de meest oneerlijke menselijke wezens op aarde,” sprak Trump tijdens de bijeenkomst op het CIA-hoofdkwartier, waarna luid applaus volgde.
Hij ontkende dat hij eerder onenigheid had met de inlichtingendiensten. Het was precies het tegenovergestelde, zo zei hij. “De media wilden dat zo voorstellen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Weerman Gerrit Hiemstra krijgt wind van voren: ‘Hij heeft zijn NOS-podium ernstig misbruikt’
‘Spoedwet kan Eerste Kamer buitenspel zetten: Ongehoord en gevaarlijk’
De aarde zingt: muziek van de magnetosfeer (video)
Scans van graftombe Toetanchamon onthullen verborgen kamers die ‘mogelijk ontdekking van de eeuw bevatten’
Onderzoek naar straling van mobieltjes stopgezet na zeer verontrustende resultaten
Nieuwe vorm van hersenactiviteit ontdekt
Oud-hoogleraar: “Buitenaardsen zijn onder ons”
Engels gezondheidsinstituut: gevaccineerden hebben 3 keer meer kans om te sterven aan ‘deltavariant’
Zweedse coronastrateeg: Lockdown is vorm van ‘krankzinnigheid’