Sommige kinderen die zijn gediagnosticeerd met autisme ontgroeien de aandoening op latere leeftijd, zo stellen psychologen.
De ontdekking staat haaks op het algemeen geaccepteerde beeld dat het een permanente stoornis is die niet kan worden genezen.
In Groot-Brittannië lijden naar schatting 600.000 mensen aan een autismespectrumstoornis. De Hersenstichting schat dat in Nederland 1 op de 100 kinderen een vorm van autisme heeft. Door moeilijkheden om langdurige en intensieve contacten op te bouwen kan autisme leiden tot een vereenzaamd leven zonder veel sociale contacten.
Hoogfunctionerend autisme
Lange tijd werd gedacht dat autisme een levenslange ongeneesbare aandoening is. Onderzoekers van de Amerikaanse National Institutes of Health zeggen nu dat dit beeld mogelijk onjuist is. Ze onderzochten 34 kinderen en jongvolwassenen die op jonge leeftijd waren gediagnosticeerd met een autismespectrumstoornis.
De eerdere diagnose werd gedocumenteerd waarna de kinderen werden vergeleken met een tweede groep met hoogfunctionerend autisme (uitmuntende visueel-ruimtelijke vaardigheden) en een derde groep zonder de aandoening. Het onderzoek is verschenen in The Journal of Child Psychology and Psychiatry.
Hersenfunctie
De kinderen worden nu opnieuw onderzocht op veranderingen in hersenfunctie. Daarnaast wordt gekeken naar de soort therapie die ze hebben gekregen. De onderzoekers merken op dat kinderen die autisme ontgroeien een relatief milde vorm van de aandoening hebben. Daarnaast hebben ze een hoger IQ dan kinderen met hoogfunctionerend autisme.
Hoofdonderzoeker Deborah Fein van de Universiteit van Connecticut zei: “Alle kinderen met een autismespectrumstoornis kunnen vooruitgang boeken door middel van intensieve therapie, maar met de huidige kennis bereiken de meesten van hen niet het optimale resultaat waar we onderzoek naar doen. We hopen dat we door verder onderzoek de mechanismen van verandering kunnen leren begrijpen zodat ieder kind het best mogelijke leven kan leiden.”
Bron: BBC.co.uk
Gerelateerd:
- Uitlaatgassen gelinkt aan autisme (video)
- Autisme mogelijk te behandelen met voedingssupplement
- Acteur Rob Schneider linkt autisme aan vaccins (video)
- Britse vaccin-website brengt BMR-prik in verband met autisme
- Historisch vonnis: autisme veroorzaakt door BMR-vaccin
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘De Jonge wil coronamaatregelen vasthouden en zo alle 18-plussers richting vaccinatie pushen’
Vergeet Roswell. Hier werden zes jaar eerder al UFO-wrakstukken en lichamen van aliens geborgen
Pas op: dit zit er in de vitamine K-prik die ze pasgeboren baby’s (willen) geven
Terwijl iedereen afgeleid was, draaide Rutte 180 graden over Albanië. ‘Haat hij Nederland?’
Arts: ‘We zijn gegijzeld door een virus waarvan het bestaan niet eens kan worden aangetoond’
Omtzigt is woest en overweegt juridische stappen: ‘Het einde van de rechtsstaat’
“Oud-marinier beveiligde 17 jaar lang menselijke kolonies op Mars”
LinkedIn-account Kamerlid Van Haga (FVD) verwijderd: ‘Een stap te ver’
Alle deskundigen hadden het voorspeld, oud-minister De Jonge deed het toch en nu gaat het fout