Op de basisschool ontdekte Evie Sobczak dat ze de wijzers van een klok met behulp van fruitzuur kon laten ronddraaien.
In de brugklas wekte ze stroom op met schoepen die ze had ontworpen om wind op te vangen. In de tweede klas begon ze haar nieuwe project om algen om te zetten in biobrandstof.
Tijdens de Intel International Science and Engineering Fair in Phoenix, één van de meest prestigieuze wetenschapswedstrijden ter wereld, viel ze twee keer in de prijzen. Ze versloeg 1600 andere finalisten uit 70 landen.
Afhankelijkheid
Biobrandstof wordt gemaakt door biomassa – zoals gras, maïs of suikerriet – om te zetten in brandstof. Er komen geen schadelijke chemicaliën aan te pas zoals chloroform en hexaan, die normaal worden gebruikt om biodiesel en andere brandstoffen te maken. Door het gebruik van algen wordt de afhankelijkheid van fossiele brandstoffen teruggedrongen.
Met de methode van Sobczak wordt 20 procent meer biobrandstof geproduceerd dan met de huidige methoden, waardoor biobrandstof uit algen goedkoper kan worden.
Voedsel
Algen worden nog maar op beperkte schaal gebruikt, maar zijn wel in opkomst. Er wordt op het moment veel onderzoek gedaan naar en geëxperimenteerd met biobrandstof uit algen. Ook de KLM wil nu experimenteren met biobrandstoffen. Dit om schoon en goedkoop te kunnen vliegen.
“Ik denk echt dat algen de volgende brandstof kunnen worden omdat er weinig grond voor nodig is en deze vorm van biobrandstof niet concurreert met voedsel,” zei Evie. “En gedurende mijn processen worden geen chemicaliën gebruikt zodat hij niet schadelijk is voor het milieu.”
Bron: Tampabay.com
Gerelateerd:
- Energie opwekken uit keukenafval
- Primeur: gebouw haalt stroom uit algen
- Tiener ontwikkelt constructie die miljoenen tonnen plastic uit oceanen kan vissen
- Tiener VS ontwikkelt compacte kernreactor
- Tiener bouwt kernfusiereactor in schuur (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Open brief aan minister van Volksgezondheid over aspartaam
Statenlid waarschuwt: ‘Er gaat maatschappelijke onrust ontstaan bij het aankomende voedseltekort’
Bijen raken door pesticiden de weg kwijt
Artsen vragen zich af of ‘Post-Covid’ niet stiekem ‘Post-Vax’ is: ‘Daar mogen we het niet over hebben’
Mysterieus wezen met vierkant hoofd en dinosaurus. Deze geogliefen zijn zojuist ontdekt in Peru
Hier de 49 mensen die hebben gefaald in hun taak om onze rechten te beschermen: ‘Een schande’
Veel meer toeslagenkinderen overleden dan gemeld: ‘Dit is meer dan twee keer MH17’
Op jacht naar een mysterieuze planeet: Wetenschappers speuren aan de rand van ons zonnestelsel naar Planeet X
Wybren van Haga somt op: ‘Er is een absurde stapeling van grondrechtschendingen’