Medicinale planten uit Afrika bevatten stoffen die de verspreiding van kankercellen kunnen voorkomen. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Johannes Gutenberg Universiteit (JGU) in Mainz.
De werkzame bestanddelen van de Afrikanse planten doden mogelijk tumorcellen die resistent zijn tegen verschillende medicijnen.
Deze planten zijn een prima uitgangspunt voor de ontwikkeling van nieuwe behandelingen, aldus professor Thomas Efferth van de JGU. De afgelopen vier jaar heeft Efferth samen met biochemicus dr. Victor Keute van de Universiteit van Dschang in Kameroen werkzame bestanddelen van verschillende Afrikaanse planten bestudeerd, waaronder de Malagueta-peper (foto) en Japans bloedgras.
Chinese geneeskunde
“We onderzoeken nu stoffen die de resistentie van tumoren ongedaan maken en die geen bijwerkingen hebben,” zei Efferth. Hij werkt ook met geneeskrachtige planten die worden gebruikt in de traditionele Chinese geneeskunde.
Veel planten bevatten giftige stoffen die ze gebruiken om zich tegen roofdieren en ziektes te beschermen. In de afgelopen miljoenen jaren hebben ze bepaalde moleculen weten te ontwikkelen die compenseren voor hun tekortkomingen. De onderzoekers moeten nu vaststellen welke stoffen geneeskrachtig zijn en welke giftig en gevaarlijk zijn.
Benzofenonen
De Kameroense wetenschapper Victor Kuete heeft meer dan 100 specerijen en planten uit zijn geboorteland getest op kankercellen. “We hebben al een hele serie benzofenonen en andere fytochemicaliën ontdekt die resistentiemechanismen omzeilen en daarom veel potentie hebben,” vertelde Efferth.
Het onderzoeksteam laat weten dat vier natuurlijk voorkomende benzofenonen de verspreiding van kankercellen kunnen voorkomen, waaronder cellen die resistent zijn tegen verschillende soorten medicijnen.
Bron: Uni-mainz.de
Gerelateerd:
- Gambia bouwt ziekenhuis voor aidsgenezing met kruiden
- Heilige Basilicum kan fluoride uit drinkwater verwijderen
- Alternatieve geneeswijze: reflexologie ‘net zo effectief als pijnstillers’
- Belgische overheid legt alternatieve geneeskunde aan banden
- Iran heeft kruidengeneesmiddel tegen multiple sclerose
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Documentairemaker stuit op sluimerende, stille crisis in Nederland: ‘Waarom willen we dit niet weten?’
Zonder schaamte: als het aan premier Starmer ligt zal digital ID nodig zijn om bij je geld te kunnen en betalingen te doen
2 miljard jaar oude kernreactor in Afrika laat zien dat moeder natuur nog steeds verrassingen voor ons in petto heeft
Huisarts hekelt reisadvies corona: ‘Willekeur en ernstige manipulatie’
Nieuwe Actie Extinction Rebellion zet kwaad bloed: ‘Dit doen criminelen’
‘Tot mijn schrik heb ik geconcludeerd dat ik bij een massapropagandamachine werkte: het NOS Journaal’
De tehuizen waar het eerst gevaccineerd is, hebben weer volop uitbraken: ‘Wie zet deze boeven af?’
Jezelf beschermen tegen schade met een goede verzekering
Advertentietest Mislukt – Maar Onze Strijd Voor Vrijheid Is Nog Niet Voorbij