Uw biologische eieren komen geregeld uit een legbatterij, in uw koffie zit maïs en aan uw glas ‘puur’ sinaasappelsap is water en suiker toegevoegd.
Voedselproducenten kunnen schaamteloos frauderen en verdienen daar bovendien fortuinen mee. De controles zijn minimaal en de pakkans is bijzonder klein.
Het product waar misschien wel het meest mee wordt geknoeid is olijfolie, dat in de meeste gevallen wordt aangelengd met goedkopere oliën, zoals maïsolie, zonnebloemolie of notenolie.
Zaagmeel
Rode wijn en koemelk worden ook vaak aangelengd en uw thee wordt doorgaans aangevuld met zaagmeel. ‘Wilde’ vis wordt meestal gekweekt in bassins en ‘gezonde’ graanproducten maken vaak gebruik van minderwaardige restanten van volkorengranen.
Volgens Europol zit voedselfraude in de lift. Europa wil de controle verstrengen en de boetes voor fraudeurs fors verhogen. “Onze voeding doorkruist de hele Europese Unie. Er zijn ontelbare schakels in de keten. Daar is niets mis mee, maar elke schakel moet eerlijk en veilig zijn,” zegt CDA-Europarlementariër Esther de Lange.
Schandalen
Zij stelde een rapport op over voedselfraude en kreeg woensdag veel steun voor de aanpak ervan. Haar rapport is unaniem aangenomen door politieke partijen in de parlementscommissie Voedselveiligheid van het Europees Parlement. De Europese Commissie heeft inmiddels een aparte eenheid gevormd tegen voedselfraude.
“De brede steun toont aan dat Europa eindelijk de ogen opent voor het gesjoemel met ons voedsel”, stelt De Lange. Consumenten werden de laatste tijd opgeschrikt door schandalen, zoals paardenvlees verpakt als rundvlees, ook in Nederland. Eerder was er strooizout verkocht als keukenzout en werden eieren uit legbatterijen verkocht als biologische eieren. “Voedselfraude is te lang een blinde vlek geweest voor inspecteurs en overheid.”
Bron: Nieuwsblad.be, Estherdelange.nl
Gerelateerd:
- ‘Onderneem actie tegen gif in margarine’
- Advantaam gaat aspartaam vervangen
- ‘Nederland moet gebruik van aspartaam zelfstandig beperken’
- Belangenverstrengeling: Europese voedselwaakhond betaald door voedingsindustrie
- Controversiële studie naar biologisch voedsel gefinancierd door Cargill
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Kijk: professor legt in 5 minuten uit hoe Amerika Rusland dwong om Oekraïne binnen te vallen
Russische jongen claimt van Mars te komen, zegt dat het leven oneindig is
Extract van Chinese boom lost alcoholproblemen op
‘Walvissen en dolfijnen verdienen dezelfde rechten als mensen’
Wetenschappers: “Menselijk DNA ontworpen door buitenaardse wezens”
De vliegende heilige: Gevallen van levitatie waar velen getuige van zijn geweest
Amerikaanse Senaat vindt geen bewijs voor complot tussen Trump-campagne en Rusland. Wat je moet weten
Neem een kijkje in de bovenmenselijke wereld van The Iceman
CBS-journalist: “Wetenschapper geeft toe dat gegevens over vaccins en autisme werden vernietigd”