Wat je ook van hem vindt, Jort Kelder waarschuwde al vroeg dat de coronapandemie met name op economisch gebied desastreuze gevolgen zou hebben. Dat is hem door de media niet in dank afgenomen. Sinds zijn kritiek op de lockdown en de coronamaatregelen krijgt hij iedereen over zich heen.
“De talkshows en de omroepen zijn ontzettend bang om het eigen publiek tegen de schenen te schoppen,” zegt hij bij De Nieuwe Wereld. Hij stelt dat veel zenders ‘op het emotionele spoor zijn gegaan’.
Er is volgens hem een sfeer gecreëerd waarin bepaalde dingen niet gezegd mogen worden. “Dat vind ik in een democratie een beetje moeilijk.”
Massapsychose
Kelder vraagt zich af of we ouderen moeten beschermen door de economie naar de knoppen te helpen.
“Ik keek naar de tv, ik las de kranten en dacht: ze hebben het alleen maar over de medische kant van de zaak. Dat is een vorm van massapsychose. Dit is het rechtstreekse gevolg van een mediawereld die in bubbels is opgedeeld.”
Hier zullen we volgens hem binnenkort de gigantische gevolgen van merken. “We hebben overgereageerd op de ziekte waardoor alles daaromheen kapot gemaakt is.”
De media zijn onderdeel van het probleem: In onderstaande video gaat filosoof Ad Verbrugge in gesprek met Kelder.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Onze universiteiten zijn geen instituten voor waarheidsvinding, ze beginnen een gevaar te worden voor de samenleving’
Tijdreizen is echt fysiek mogelijk. Astrofysicus legt in dit stuk uit hoe het werkt
Obama hielp terreurgroep IS zodat Amerikaanse troepen konden terugkeren naar Irak. Ex-premier onthult explosieve geheimen
Mike Yeadon waarschuwt politici: ‘Zeer rijke mensen hebben plannen om de wereld over te nemen’
‘Alarmerend’: Zendmast voor mobiele telefoons verhoogt kans op diabetes
‘Zeg Cameron dat het tijd is om uit de EU te stappen’ (video)
Trump is de nieuwe Hitler. Venezolaanse president waarschuwt voor dit Amerikaanse complot
Twin Towers zijn opgeblazen door Israëli’s, met hulp van zionisten binnen de Amerikaanse overheid. Professor in opspraak na controversiële tweet
Kaag is aan het uitdelen: daar gaat weer 42,5 miljoen euro aan Nederlands belastinggeld