Rob Elens werd in één klap de bekendste huisarts van Nederland. Hij kreeg net als de meeste andere huisartsen patiënten met corona op het spreekuur. Hij gaf zijn patiënten hydroxychloroquine, door sommigen ‘hét wondermiddel tegen corona’ genoemd. Als we het middel overal voorgeschreven zouden hebben, dan hadden we duizenden doden kunnen voorkomen, stelt Elens.
Hij kon het niet lang gebruiken. Het RIVM stuurde de inspectie op hem af. Die legde hem een verbod op. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) deed tests met hydroxychloroquine, maar stopte daarmee na waarschuwingen in het tijdschrift The Lancet. Wetenschappers maakten al snel gehakt van dat onderzoek, waarna het werd ingetrokken en de WHO de tests weer hervatte.
‘Er zit gewoon iets achter’
Elens zegt tegen RTV Rijnmond: “Hydroxychloroquine is niet alleen goed en veilig, het is ook goedkoop. Daar ligt misschien het antwoord: een goedkoop middel past niet in een massaal vaccinatieprogramma. Er zit gewoon iets achter.”
Hij laat het er niet bij zitten en is nu naar de rechter gestapt. Hij gaat de rechter vragen het besluit van de inspectie te beoordelen. Elens zei in Zomer met P&M dat hij wordt tegengewerkt om deze behandeling toe te passen. Zo schrijven niet alle kranten over zijn behandelmethode en worden delen van uitzendingen van internet verwijderd.
“De strijd gaat voort,” zei de huisarts. “Er is een soort strijd gaande tegen dit geneesmiddel. Het lijkt wel alsof het niet mag.”
Bekijk hieronder de reportage van Omroep P&M:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Tweede Wereldoorlog is ‘vooral de schuld van Groot-Brittannië’. Deze historici laten zien waarom
Studie: groene thee doodt kankercellen
“Als je wist wat er werkelijk in voedsel uit de supermarkt zit, zou je het niet kopen”
De Jonge: de bijwerkingen nemen toe naarmate je meer prikken hebt gehad
‘Vertrouwelijk’ document onthult dat 36 kinderen zijn gestorven door vaccin. Hebben we nog meer bewijs nodig dat vaccins schadelijk zijn?
Farmareus ontdekt medicijn dat alzheimer geneest, maar houdt het verborgen. Dit is waarom
Geen complottheorie meer: onderhuidse chip kan jouw coronavaccinpaspoort worden
Beroemdheden delen buitenaardse ervaringen
Bayer en Monsanto: een huwelijk voltrokken in de hel