Oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl is één van de ondertekenaars van de brandbrief van artsen tegen de coronamaatregelen. Hij ziet veel parallellen tussen de Mexicaanse griep in 2009 en de coronapandemie.
“De Mexicaanse griep werd aangekondigd als een enorm ernstig probleem,” zegt Bijl bij Café Weltschmerz. “Maar achteraf bleek het buitengewoon mee te vallen.”
De onderzoeken rond het geneesmiddel Tamiflu, waar Nederland zoveel geld in heeft gestopt, bleken corrupt. De vaccins, die niet nodig waren, zijn op heimelijke wijze getest op de Nederlandse bevolking.
Net als in 2009 is de communicatie van de overheid naar de burger toe niet optimaal en zelfs slecht, constateert Bijl. En opnieuw is het probleem dat specialisten en deskundigen met conflicterende belangen – die dus banden hebben met de farmaceutische industrie – de discussies leiden. “Dat is uiteraard geen goede zaak.”
Elke keer
“De Mexicaanse griep zou een hele zware griep zijn, maar het viel erg mee. Het was een mild verlopende griep. Met die kennis is niets gedaan. Zo gaat het elke keer met griepepidemieën.”
De politiek blijft er steeds op hameren dat we moeten wachten op een coronavaccin. Dat heeft volgens de epidemioloog weinig zin. “Het virus muteert snel. De kans dat het coronavaccin onvoldoende of niet zal werken, is aanzienlijk. En dan hebben we het nog niet eens over de bijwerkingen.”
Bekijk hieronder het gesprek met Dick Bijl over de duistere praktijken van de farmaceutische industrie:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Spanje houdt register bij van vaccinweigeraars: ‘Extreem beangstigend en onacceptabel!’
Robot ontdekt mysterieuze bollen in oude tempel
Een messcherpe analyse over het veelbesproken 9/11-debat op de Universiteit Gent. Journalist hekelt eenzijdige berichtgeving media
WHO-“experts”, onder wie Ernst Kuipers, zien klimaatverandering als “catastrofale dreiging voor volksgezondheid”
‘Schrikbarend veel’ extra kinderen uit huis geplaatst door toedoen van overheid
Wetenschappers staan versteld van verborgen rijk onder Stonehenge
Invallen in verband met grootschalige fraude bij 4 goede doelen: 92% donaties weggesluisd
Mediastilte rond massamoord door moslims in Afrika. Waarom schrijven de mainstream media hier niets over?
Nieuwslezers nemen op tv ontslag om ‘ongebalanceerde verslaggeving’