Afgelopen maand liet Egypte weten bereid te zijn om militair in actie te komen in buurland Libië. In het machtsspel om het Noord-Afrikaanse land laat Egypte nadrukkelijk van zich horen. President Sisi zei dat hij altijd heeft afgezien van interventie in het door chaos en anarchie geteisterde Libië, maar dat de situatie nu is veranderd.
Hij kan nu mooi gebruikmaken van militair materieel dat door Nederland is opgestuurd terwijl jij werd afgeleid met oeverloos geneuzel over racisme. Tweede Kamerlid Bram van Ojik laat op Twitter weten:
Minister Kaag keurt midden in reces voor 100 miljoen wapenleveranties aan Egypte goed, het land dat de oorlogen in Jemen en Libië gaande houdt. VVD en CDA blokkeren vandaag mijn verzoek hier eerst over te debatteren.
— Bram van Ojik (@BramvanOjikGL) July 13, 2020
Intens slecht mens
SP-Kamerlid Sadet Karabulut schrijft: “Ministers Kaag en Blok geven groen licht voor wapenexport ter waarde van 114 miljoen euro van de Nederlandse wapenindustrie naar Egypte. Totaal niet ok gezien de Egyptische betrokkenheid bij de oorlog in Libië en Jemen. Intrekken die vergunning!”
“Niet in het nieuws: Kaag smijt weer met belastinggeld om oorlogen in stand te houden. Wat ’n intens slecht mens,” reageert NEE TEGEN MSM.
Kaag geeft toestemming voor €114 mln aan wapenleveranties aan Egypte, een land dat het VN-wapenembargo, bedoeld om de burgeroorlog in Libië te de-escaleren, aan zijn laars lapt. Coalitie blokkeert voorstel GL om daar eerst over te debatteren. Als de euro’s maar binnenrollen… pic.twitter.com/bGFBHPVXmX
— Giel van der Steenhoven (@GielvdS) July 13, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Topman Oekraïense militaire inlichtingendienst: Navalny overleden aan bloedprop
Tunahan Kuzu maakt Hugo de Jonge boos: ‘Waar moeten we hem eigenlijk voor bedanken?’
Bijzondere beelden van ‘ademende moeder aarde’ uit Canada
Verhit debat over omvolking legt diepe breuklijnen bloot in de Tweede Kamer
Omtzigt: wenselijk dat koningshuis alle banden met World Economic Forum verbreekt
Enorm gat op Mars blijft gemoederen bezighouden. Is dit een ingang van een buitenaardse beschaving?
“Buitenaards ruimteschip op 55 jaar oude NASA-foto”
De allerlaatste complottheorie doorprikt: ‘Hoeveel zouden er in Nederland rondlopen?’
Nieuwbouwwoningen Schiedam gaan naar vluchtelingen: ‘Belachelijk!’ Onderteken deze petitie