Vaccinatie heeft in IJsland niet geleid tot groepsimmuniteit, zo heeft de hoofdepidemioloog van dat land tijdens een briefing gezegd. De afgelopen twee tot drie weken is gebleken dat gevaccineerde mensen het virus makkelijk kunnen krijgen en doorgeven, zei Þórólfur Guðnason.
Tot 13 augustus zijn in IJsland aangescherpte coronamaatregelen van kracht. Het is niet duidelijk wat er daarna gaat gebeuren. Het is aan de overheid om te bepalen of er strengere maatregelen nodig zijn, zei de epidemioloog.
Helft coronapatiënten is gevaccineerd
Hoewel zo’n 80 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd, trekken gezondheidsautoriteiten aan de bel over de verhoogde druk op de zorg door het recordaantal ‘besmettingen’.
Guðnason zei dat gebleken is dat gevaccineerde mensen corona gemakkelijk kunnen krijgen en verspreiden. Hij onthulde ook dat ongeveer de helft van de coronapatiënten in het ziekenhuis gevaccineerd is. De epidemioloog benadrukte dat de coronapandemie ‘verre van voorbij is’.
Stug doorprikken
Ondertussen blijven de autoriteiten stug doorprikken. Mensen die het Janssen-vaccin hebben gehaald, krijgen nu een boostervaccin van Pfizer aangeboden. Ook liggen er plannen om 12- tot 15-jarigen in de nabije toekomst te vaccineren.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Deze reusachtige 2,3 lichtjaar lange structuur in het centrum van de Melkweg stelt astronomen voor een raadsel
Ingezonden brief naar aanleiding van de schorsing van huisarts Frank Peeters
Hoogleraar Paul Cliteur over digitale identiteit: ‘Gevaarlijke onzin die onze vrijheid afpakt’
Weermanipulatie speelde mogelijk rol bij dodelijke overstromingen Spanje
Deze Duitse professor weet het zeker: ‘Corona kwam uit lab in Wuhan!’
Man die werd ontvoerd door aliens doorbreekt na 45 jaar stilzwijgen. Dit is zijn verhaal
Horrorbeelden: De bloedproppen worden steeds talrijker en groter
Wat weten Nederlandse klimaatbetogers nou eigenlijk van klimaat? Kijk en huiver
Verpleegkundige spreekt zich uit over babysterfte: ‘Ik stond versteld, dit zou niet moeten gebeuren’