De overheid van Zuid-Australië doet proeven met een systeem dat burgers dwingt via een overheidsapp binnen 15 minuten een foto van zichzelf te sturen om te laten weten waar ze zijn. Als burgers niet op tijd reageren, wordt de politie ingeschakeld.
Ja, echt. The Atlantic heeft er een stuk over gepubliceerd waarin de auteur zich afvraagt of Australië zich nog wel een democratie kan noemen gezien de verlammende maatregelen die de overheid heeft opgelegd aan de bevolking.
De overheid van Zuid-Australië is van plan een app uit te rollen die willekeurig contact zoekt met mensen en die vraagt om binnen 15 minuten te reageren met een foto. Als mensen niet op tijd laten weten waar ze zijn, start de politie een klopjacht.
Enkelband
De app is vergelijkbaar met een enkelband die de bewegingen van gevangenen volgt die onder huisarrest zijn geplaatst, een maatregel die overigens eerder dit jaar werd overwogen door de Australische autoriteiten.
“Wat er gebeurt in Australië is alarmerend, extreem en gevaarlijk,” reageerde journalist Glenn Greenwald.
No matter your views of COVID, what’s happening in Australia is alarming, extreme and dangerous. https://t.co/Ep7fOqiHUJ
— Glenn Greenwald (@ggreenwald) September 2, 2021
Langs deuren gaan
Afgelopen maand zei de premier van deelstaat Victoria dat autoriteiten ‘niet zullen schromen langs deuren te gaan’ om Australiërs te onderwerpen aan een coronatest.
De Australische overheid heeft ook plannen om de politie toegang te geven tot social media-accounts:
The Australian federal government is planning to de-anonymize the internet to introduce a social credit system to combat “online abuse” – police will have access to individuals’ social media accounts, which will be linked to people’s passports. pic.twitter.com/C2ZsYZjEGH
— LADY AMINA (@Alpha_Mind7) September 2, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ronald Plasterk legt in 1 meesterlijke tweet uit waarom we niets hebben aan windmolens
Terwijl de zorgen toenemen beweert PVV-minister: ‘Nederland wordt VEILIGER van gaten in de duinen’
‘Buitensporige aanval’: niet te geloven wat ze met deze Australische journalisten hebben gedaan
Steven Seagal: ‘Oekraïne stond bekend om orgaanhandel, kindersekshandel, drugshandel, biolabs, fascisme en nazisme’
Beelden tonen geïsoleerde Braziliaanse indianenstam
Nederland kan hogere NAVO-norm volgens Rutte makkelijk betalen: ‘Nederland is op 2 of 3 na het rijkste land van de wereld’
Europarlementariër wil dat er koppen gaan rollen: ‘Stuur Kuipers, De Jonge en Van Dissel weg!’
Partij Nigel Farage populairder dan ooit
Professor: waarom doet de CIA geheimzinnig over interstellair object 3I/ATLAS?