Het leger van Irak blijkt 50.000 valse namen op de loonlijst te hebben staan. Deze ‘spooksoldaten’ bestaan niet, maar hun salaris wordt wel betaald. Dat is gebleken uit een corruptieonderzoek.
Het kantoor van premier Haider al-Abadi heeft laten weten dat de betalingen inmiddels zijn stopgezet. Het onderzoek is een paar weken geleden begonnen, na de vorige betaling van salarissen. Afgelopen week zeiden Iraakse legerleiders en parlementariërs tegenover de Amerikaanse krant The New York Times dat corruptie welig tiert in het Iraakse leger.
Vermoedelijk zijn de salarissen in de zakken van corrupte ambtenaren terechtgekomen. Onder de tienduizenden valse namen zaten ook namen van omgekomen of gedeserteerde soldaten. De Amerikaanse overheid heeft de afgelopen 10 jaar ruim 20 miljard dollar geïnvesteerd in het Iraakse leger.
[Elsevier]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Universiteit brengt teleportatie stuk dichterbij
‘Waren het meerdere soorten wezens?’ Congreslid bevraagt getuige over lichamen in bezit van Defensie
Dit is een extreem vrijheidsberovende wet en niemand weet waarom hij nu ingevoerd is
Naomi Wolf: “Onthoofdingsvideo’s IS in scène gezet, slachtoffers waren acteurs”
VIDEO: Mysterieus licht boven Gateway Arch in St. Louis doet iedereen versteld staan
“8 redenen waarom Elvis Presley nog leeft”
De NineForNews-stem wordt gesmoord! Dit is wat je moet weten
Kijk: Moordpoging op Trump tijdens campagnebijeenkomst, gezicht bebloed
Premier Rutte onthult: ik heb World Economic Forum-tas al 6 jaar in mijn bezit