De NASA zegt dat er iets vreemds aan de hand is met ons universum en de snelheid waarmee het uitdijt. Wetenschappers hebben nieuwe gegevens van de Hubble-ruimtetelescoop bestudeerd.
Zij zeggen dat het heelal veel sneller uitdijt dan verwacht. Uit de waarnemingen blijkt ook dat andere sterrenstelsels sneller bij de Melkweg vandaan bewegen. De wetenschappers staan voor een raadsel. Ze kunnen alleen zeggen dat er iets bizars gebeurt.
Compleet nieuwe natuurkunde
De oorzaak van deze discrepantie blijft een mysterie, maar de gegevens van Hubble ondersteunen het idee dat er iets vreemds aan de hand is. Mogelijk is hier compleet nieuwe natuurkunde bij betrokken, aldus de onderzoekers in een persverklaring.
Het einde van de Hubble nadert en daarom is eind vorig jaar de James Webb-ruimtetelescoop gelanceerd. Die moet minstens 10 jaar lang een nog beter beeld van het heelal geven, en daarmee willen wetenschappers dingen ontdekken die tot nu toe verborgen blijven.
Miljard jaar verder
De James Webb kan een miljard jaar verder terug in de tijd kijken dan de Hubble, die in april 1990 werd gelanceerd en op een hoogte van ruim 500 kilometer in een baan rond de aarde draait.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




China geeft nieuwe foto vrij van mysterieuze gel op de maan. Bekijk ‘m hier
Lily-Mae (3) weggerukt bij moeder en overgeplaatst naar ‘mishandelaar’: ‘Dit is wat Jeugdzorg doet’
Patholoog waarschuwt voor hoge aantal niet-gemelde vaccindoden
Woede over benoeming van ‘dokter van de natie’ door Trump: ‘Waar vindt hij die mensen toch!?’
Kijken: Mijn 5-jarige zoontje is een telepathisch genie en leert 7 talen
Dankzij dit machtige lobbynetwerk kunnen onze liegende, corrupte politici gewoon blijven zitten
Schaamteloze corruptie: hoe het bedrijf van Philip May, de man van de Britse premier, kapitalen verdiende aan de Syrische aanvallen
Bijna was het gelukt Baudet te cancelen voor een lezing aan de Universiteit Utrecht: ‘Zorgelijke ontwikkeling’
Onze verbinding met het universele veld