In het eerste jaar dat coronaprikken werden gezet, hebben de vaccins wereldwijd het leven van 20 miljoen mensen gered. Dat is de uitkomst van een onderzoek dat gepubliceerd is in het wetenschappelijke tijdschrift The Lancet Infectious Diseases, schrijft RTL Nieuws. Ook andere media schrijven erover.
In Europa zijn de meeste levens gered, namelijk meer dan vier miljoen, staat in het onderzoek. Data-analist Wouter Aukema wendt zich tot de redactie van RTL Nieuws en vraagt: “Is er een reden waarom u er niet bij vermeldt dat de onderzoekers betaald werden door onder andere de Bill & Melinda Gates Foundation, Wereldgezondheidsorganisatie, HSBC, Gavi, the Vaccine Alliance, Moderna en de Coalition for Epidemic Preparedness?”
World Economic Forum
De Coalition for Epidemic Preparedness oftewel CEPI is overigens opgezet door Bill Gates en het World Economic Forum. Gates financiert ook Gavi, the Vaccine Alliance. Daarnaast is hij één van de belangrijkste donateurs van de WHO.
De Nederlandse media nemen dus klakkeloos de conclusies over van een onderzoek dat is gefinancierd door onder andere de WHO, Bill Gates en vaccinmakers.
Juist meer kans
Aukema voegt toe dat RTL Nieuws neutraliteit zou uitstralen als zij in het artikel dezelfde aandacht schenkt aan een nieuw onderzoek van Peter Doshi, redacteur van medisch tijdschrift The BMJ, en collega’s. Daaruit blijkt dat je na coronavaccinatie juist meer kans hebt om in het ziekenhuis te belanden.
Geachte @RTLnieuws redactie:
Is er een reden waarom u er niet bij vermeldt dat de onderzoekers betaald werden door oa. Bill & Melinda, #WHO, HSBC, GAVI, Vaccin Alliance, #Moderna en de Coalition for Epidemic Preparedness ?
— Wouter Aukema (@waukema) June 24, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Plaatsen die Google Maps voor u verborgen houdt
Duizenden dodelijke schimmelinfecties na coronabehandeling
Politiek en media, stop eens met dat leugenachtige nepnieuws. Een scherp gesprek over het laffe klimaat in Nederland
Kolonel Douglas Macgregor: CIA was ongetwijfeld betrokken bij aanslag Moskou
Medewerkers Mandalay Bay ‘onder druk gezet’ door de FBI. Zit dit agentschap achter de schietpartij?
Vreemde dingen over de aanslagen op nieuwjaarsdag
We zijn keihard voorgelogen over Syrië. Kijk wat Carla Ortiz heeft vastgelegd
Kamerlid Agema geeft De Jonge uitbrander: ‘Hou op met angst zaaien!’
Genezen met geluid: werkt het echt?