Op social media circuleert een video van een Oekraïens meisje dat het slachtoffer zou zijn geworden van een Russische raketaanval. Het verhaal werd opgepikt door onder andere de Belgische media.
Het Nieuwsblad schreef bijvoorbeeld: “Ondanks haar verwondingen zingt ze het Oekraïense nationale volkslied uit volle borst terwijl ze gegipst wordt.” Wat blijkt? Het meisje, Elizaveta Komarevitsj geheten, was van haar fiets gevallen.
A girl from #Mykolaiv who got wounded by RU shelling sings Ukrainian anthem as her wound gets treated. #StandWithUkraine #ArmUkraineNow pic.twitter.com/UZlOnRFHg1
— olexander scherba🇺🇦 (@olex_scherba) June 29, 2022
Onbreekbaar
Onder meer Olexander Scherba, voormalig ambassadeur voor Oekraïne in Oostenrijk, en de Oekraïense regeringsadviseur Anton Gerasjtsjenko deelden het filmpje. “Onbreekbaar,” schreef Gerasjtsjenko erbij.
De moeder van het meisje schrijft op TikTok dat ze niet is ontsnapt aan een bombardement, maar dat ze haar been heeft bezeerd omdat ze van haar fiets is gevallen. “Kan gebeuren!” Bovendien woont het meisje op zo’n 800 kilometer van Mykolajiv, waar de raketaanval zou hebben plaatsgevonden.
Branden in de hel
De Oekraïense oud-minister van Infrastructuur Volodymyr Omelyan deelde de video op Twitter. “Russische freaks, jullie zullen allemaal branden in de hel!” schreef hij erbij. NOS-journalist Roel Pauw retweette het bericht.
De mensen en media die zich het meest opwinden over de verspreiding van desinformatie of nepnieuws zijn zelf vaak de verspreiders ervan.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ministerie van VWS legt arts boete van duizenden euro’s op: ‘In Nederland kan dat, in Nederland gebeurt dat’
Sterfte door plotselinge hartstilstand neemt razendsnel toe in Australië, overal worden defibrillators opgehangen
‘UFO-fragment’ valt uit de lucht boven Siberie
Onderzoeksjournalist: wat iedereen moet weten over het Nederlandse gezondheidsministerie en het Erasmus-lab
Annabelle (20) heeft blijvende hersenschade & kan amper lopen na Pfizer-prik
Duitse pathologen geven nieuwe persconferentie over sterfgevallen na coronaprik, is er een verband?
Bill Gates is bezig om de lucht te besproeien: ‘Nu hebben we eindelijk een smoking gun’
Wat doet aspartaam met je lichaam? (video)
Twee 13-jarige kinderen ‘gestorven door mondkapje’: ‘Dit is moord’