Zondag is Daria Doegina, de dochter van Aleksandr Doegin, om het leven gekomen bij een bomaanslag. Ze reed in een Toyota Land Cruiser van haar vader die mogelijk het doelwit van de aanslagplegers was.
Op beelden op social media is te zien hoe hij getuige is van de explosie en ontzet reageert. Op de achtergrond is een brandende auto te zien.
Dat klopt absoluut niet
Journalist Sonja van den Ende was dinsdag aanwezig bij het afscheid van Daria. In het Westen wordt haar vader ‘een fascist’, ‘Raspoetin’ en ‘fluisteraar van Poetin’ genoemd. Hij wordt beschouwd als ‘het brein’ van Poetin.
Dat klopt absoluut niet, benadrukt Van den Ende. “Doegin heeft zeker niet zoveel invloed als beweerd wordt. Het is niet zeker of hij wel de absolute toegang heeft tot Poetin.”
“Ik heb Aleksandr Doegin zelf ontmoet op een conferentie afgelopen maart en met hem gesproken. Wat de westerse media berichten, is absurd. Hij is gewoon een echte Russische patriot, zeer zeker geen fascist of extreemrechtse nationalist,” schrijft de journalist op haar site.
Zover is het gekomen
Van den Ende had ook een ontmoeting met Daria, in de Donbas. Ze waren op dat moment allebei op een perstour. “Ik heb met haar gesproken, niet wetende dat het de laatste keer was dat ik haar zou zien en spreken. Ze kwam over als een moedige, intelligente vrouw, die wist waar ze voor stond: voor Rusland. Ze verafschuwde de westerse propaganda.”
Volgens de Russische veiligheidsdienst FSB is de moord op Daria het werk van de geheime dienst van Oekraïne. De FSB stelt dat geheim agent Natalja Pavlovna Vovk achter de aanslag zit.
Van den Ende zegt dat Daria veel te jong gestorven is. “Brutaal vermoord door Oekraïne en haar handlangers, de westerse veiligheidsdiensten, zoals de CIA. Immers stond zij, net als haar vader (ik ook trouwens) op de ‘dodenlijst’ van Oekraïne met als hoofdkantoor Langley in Virginia, het adres van de CIA. Zover is het gekomen. Het Westen vermoordt nu mensen die in de Donbas waren. Hoelang moet deze waanzin nog doorgaan?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: vrouw zo blij als een kind nadat ze met haar hand betaalt in supermarkt
Terwijl in Nederland gesproken wordt over een coronapas en herhaalprikken, verklaart Biden dat de pandemie voorbij is
Wat klopt er van de beschuldigingen aan het adres van kandidaat-opperrechter Kavanaugh? Dit weten we in ieder geval
Minister Slob wil kinderen testen op school: ‘Complete waanzin!’
New York Times-redacteur (49) sterft dag na ‘boosterprik’ aan hartaanval
De media worden steeds weer met succes gebruikt om hele en halve leugens te verkopen. Psycholoog doet boekje open
Hoe de oorlog tussen Israël en Hamas de Great Reset voorwaarts stuwt
Bijna-doodervaring: “Achter het witte gordijn zag ik mensen die in liefdevolle warmte met elkaar omgingen”
‘Giftige chemtrails zijn echt, het is geen complottheorie’