Cora van Nieuwenhuizen trad vorig jaar af als VVD-minister om aan de slag te gaan als voorzitter van Energie-Nederland, de branchevereniging van energiebedrijven. In die hoedanigheid zat ze aan tafel bij Op1. Tijdens de uitzending werd ze keihard aangepakt door Huub Stapel.
Presentator Jort Kelder vroeg haar of ze blij is dat ze weg is. Hij verwees daarbij naar de problemen in Ter Apel. “Er zijn dagen dat ik het niet mis, laat ik het zo zeggen,” antwoordde Van Nieuwenhuizen.
“Als je met minder werk veel meer verdient, is dat natuurlijk een goeie wegtrekker, toch?” vroeg Huub Stapel. “Het is 2,5 om 2,5, dus je werkt 2,5 dag en er wordt gesproken over 2,5 ton. Dan kun je niet klagen toch?”
Heel goed van Huub Stapel, om dit te benoemen… #Op1npo #op1 pic.twitter.com/kyqcqh5hmt
— 🟥🟨🟩⤇ 𝓑𝓪𝓫𝓫𝓮𝓵𝓪𝓮𝓻⤆ 🟥🟨🟩 (@babelaer) August 26, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Toen rende ze weg
Stapel vervolgde: “Een beetje wegrennen uit de Kamer. Steeds als ik mevrouw zie, herinner ik me dat moment dat de VVD wegrent uit de Kamer toen er over minimale salarisverhoging voor de verpleging werd gestemd.”
“Toen rende ze weg. En nu gaat mevrouw omdat ze meer geld kan verdienen uit de Kamer. Ja, daar staat mijn verstand van stil.” Van Nieuwenhuizen reageerde: “Dat is echt onzin.”
Stapel wees erop dat het tégen een Europese regel was. “En mevrouw deed het toch.” De oud-minister: “Ik heb me aan alle Europese regels gehouden, ook in Nederland.”
Grote vraagtekens
Presentatrice Welmoed Sijtsma sprong voor haar in de bres: “We hebben mevrouw Van Nieuwenhuizen nu voor iets anders uitgenodigd.”
Toen PVV-leider Geert Wilders in augustus 2020 aan het einde van een coronadebat vroeg om een hoofdelijke stemming over een salarisverhoging voor zorgpersoneel, rende onder meer de VVD weg. Daardoor kon de stemming niet doorgaan.
Vorig jaar werd bekend dat Van Nieuwenhuizen uit de Kamer vertrekt omdat ze een baan als lobbyist voor de energiesector had geregeld. Toch hoefde ze van premier Rutte niet direct weg. Ze kon bij belangrijke besprekingen over begrotingen zijn die ook de energiesector raken. Kamerleden en staatsrechtexperts plaatsten daar grote vraagtekens bij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sven Hulleman: hierom was Klaus Schwab op het Binnenhof in Den Haag
Waarom de zoon van president Joe Biden onaantastbaar is
Wat maakt Amerikaanse jeugd gewelddadig en schietgraag?
Magnetiet in het brein en de meditatiekamer van de VN
Vertrouwen in nieuwsuitzendingen bereikt nieuw dieptepunt
Invoering digitale euro weer stap dichterbij, maar er is amper debat: ‘Dit is zeer bizar, de gevaren zijn gigantisch’
NCTV waarschuwt: complotdenkers vormen een duister gevaar
8000 dollar per liter: vreemde start-up spuit tienerbloed in bij rijke elite. Wat zijn de gevolgen?
Tot 20.000 euro boete voor overtreden quarantaineplicht: ‘Stap voor stap naar totalitaire maatschappij’